25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Salith Šumperk vs HC Slovan Ústí nad Labem 7:5

11. září 2014 - 09:58

O vítězství rozhodly přesilovky

Salit Šumperk vs HC Slovan Ústí nad Labem foto:sumpersko.net

Druhá nejvyšší hokejová soutěž 2014/15 začala pro domácí šumperské fanoušky hymnou ve středu 10. září. Na Zimním stadion v Šumperku dorazil první soupeř nové sezóny - mužstvo z Ústí nad Labem. Zápas si nenechalo ujít 865 platících diváků.

šumperští fanoušci
Na obou stranách si týmy vytvořily brankové příležitost, ale golmani byli vždy na svém místě. Přišla 4“ a obránce Aleš Holík nešťastně tečoval puk, který skončil za Koutského zády 0:1. Ale i tato obdržená branka neubrala domácímu celku chuť do další hry.

i takové šance domácí nepoměnili

Naopak se dá říct, že Šumperk byl aktivnější a měl více ze hry. Dobře bruslil a napadal soupeře v jeho obranné třetině. Draci srovnali stav zápasu v 16“, kdy Aleš Holík prostřelil Volkeho 1:1.

Holík srovnává na 1:1

Obě mužstva si během první třetiny vytvořila celou řadu brankových příležitostí, ale bez brankového efektu. Druhá třetina vyšla domácím, kdy již v 21“ Velecký zvyšoval na 2:1.

Velecký nekompromisně zvyšuje na 2:1

Bohužel v následující minutě soupeř kontroval Tomášem Vávrou, který srovnal stav zápasu na 2:2. Fotogalerie Salith vs Slovan

Hlavní rozhodčí měl plno práce, protože se vylučovalo na obou stranách a zejména Ústí nedovedlo krotit své vášně a trestnou lavici okupovali nejčastěji. Přišla další tutovka od Ústí, kterou však Koutský bravurně vychytal.

Koutský bravurně vychytal tutovku Ústí

Z následného útoku, ale kapituloval, psala se 24“ a Gengl zvyšoval na 2:3. Teprve ve 31“ Novotný střelou od modré vyrovnal na 3:3. Před koncem první třetiny opět v početní převaze, v 38“ Velecký nekompromisně zasunul puk za Volkeho záda 4:3.
Poslední třetina měla přinést rozuzlení dramatického zápasu. Naproti výhře nakročil domácí celek, když Patrik Moskal zvyšoval na 5:3. Soupeř však nehodlal odjet ze Šumperka odjet bez bodu a postupně vyrovnal na 5:5 brankami v 51“ Rodem a v 53“ Roubíkem. Do konce zápasu zbývalo 7 minut. Draci se ale odměnili svým fanouškům dalšími dvěma vstřelenými brankami. Nejdříve Aleš Staněk v 57“ zvyšoval na 6:5 a poté Marek Hass v poslední minutě zařizl Slovan na 7:5.

Sestavy:
Šumperk:
Koutský – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík, Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Vávra K., Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink
Ústí: Volke – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Gengel – Pořický, Vávra T., Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka

Třetiny: 1:1, 3:2, 3:2.
Branky a nahrávky: 16. Holík (Plášek), 21. Velecký (Haas, Holík), 31. Novotný (Slavík), 38. Velecký (Sedlák, Plášek), 49. Moskal (Žálčík, Sedlák), 57. Staněk, 60. Haas (Holík) – 4. Kolafa, 22. T. Vávra, 24. Gengel (Kuchynka), 51. Rod (Budínský, Roubík), 53. Roubík (Budínský, Rod). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:9 navíc Volke (UNL) 10 min. OT (NESP). Využití: 5:1. Diváci: 865

Radek Kučera, Salith Šumperk: "Dvakrát během zápasu jsme prohrávali a dokonce dostali dva hodně smolné góly. Některé góly náš tým soupeři více méně daroval, třeba jeden z puků projel gólmanovi Koutskému mezi nohama. Za vedoucího stavu 5:3 už zbytek třetí třetiny vypadal nadějně, jenže Ústí nad Labem stihlo sehrát parádní početní výhodu a nakonec i vyrovnat. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že duel nevzdali a dokázali znovu skóre zvrátit k dobru. Útočník Daniel Vrdlovec by měl nastoupit nejpozději ve středu proti Budějovicím, možná už se ukáže i v Havířově."

Milan Skrbek, HC Slovan Ústí nad Labem: "Zápas jsme si prohráli sami svou početnou nedisciplinovaností. Takový hokej hrát prostě nemůžeme. To prostě nejde. Na pět vstřelených branek je potřeba vyhrávat, ne dostat ještě víc gólů do vlastní sítě."

Autor: sol., foto: sumpersko.net