Salith Šumperk vs JKH Czarne Jastrzebie-Zdrój 6:3

28. srpna 2013 - 09:05

Vítězství zůstalo na Moravě

Salith Šumperk vs JKH Czarne Jastrzebie-Zdrój zdroj foto:sumpersko.net

V úterý 27.srpna proběhlo tradiční hokejové mezinárodní přípravné utkání mezi celky Salith Šumperk a polským mužstvem JKH Czarne Jastrzebie-Zdrój. Domácí tým finišuje v přípravě před ligovým rozjezdem a stále hledá tu správnou formu, kterou od nich očekávají jejich věrní fanoušci.

Salith Šumperk vs JKH Czarne Jastrzebie-Zdrój

Začátek zápasu byl takový, jaký má být, již ve třetí minutě otevřel Půhoný listinu střelců vstřelením první branky 1:0. Salith hrál uvolněně a naopak od ostatních domácích duelů se mu dařily přihrávky na jeden dotek s rychlým přechodem do útoku. Na řadu přišly také šance našeho soupeře, které vždy s přehledem vychytal domácí brankař Rozum. Fotogalerie ZDE

Šanci na zvýšení náskoku měl Hlinka, který byl při své akci hákován a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, které však Hlinka neproměnil.

Na vstřelení dalších branek jsme si museli počkat až na konec první třetiny, kdy nejdříve v 19“ Lnagr a pak ve 20“ Žalčík stanovil výsledek první třetiny na 3:0 k velké spokojenosti fanoušků.
Druhá třetina se hrála s vědomím tříbrankového náskoku a obě mužstva se dlouhou dobu nemohla brankově prosadit. Teprve až v 39“ minutě Skoumal nádhernou střelou zvyšoval na 4:0. V závěrečné minutě mělo domácí další dvě tutové šance, které ale bohužel hostující brankař vychytal.

Od třetí třetiny všichni přítomní fanoušci očekávali průběžné navyšování brankového náskoku a exibici domácího mužstva, opak byl ale pravdou. Ještě ve 48“ zápasu zvyšoval Žalčík na úctyhodných 5:0, ale dvě minuty nato Urbanowicz korigoval na 5:1. O minutu později to bylo již 5:2, to když domácího brankaře překonal Lipina. Šumperáci hráli v této fázi odevzdaně, vyhazovali puk a jejich hra postrádala koordinovanost. Soupeř toho dokázal náležitě využít a za další dvě minuty opět korigovali výsledek na 5:3. Drama se ale nekonalo v poslední minutě zápasu upravil konečný výsledek Hlinka na 6:3.

Třetiny: 3:0, 1:0, 2:3.
Branky a nahrávky: 3.Půhoný, 19.Langr (Kobza, Skoumal),20.Žálčík (Hulva, Sedlák),39.Skoumal (Langr,Kobza),48. Žálčík (Gewiese, Hulva),60. Hlinka(Staněk)–50.Urbanowicz (Rompkowski, Kapica), 51.Lipina(Kogut,Bordowski),53. Urbanowicz (Kapica).Rozhodčí: Přikry –Matěj,Zouhar. Vyloučení:2:4.Využití:0:1.V oslabení:0:0.Diváci: 500 Sestavy:
Šumperk:Rozum–Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Starý, Schön–Staněk, Hlinka, Plášek–Brunec, Hulva, Žálčík–Haas, Půhoný, Červenka–Langr, Skoumal, Kobza
Czarne Jastrzebie-Zdrój:Nimmerichter–Kotaška, Rompkowski Mateusz, Urbanowicz, Procházka, Kapica, Zatko, Górny–Lipina, Zdeněk, Bordowski–Pastryk, Bryk, Marzec–Rompkowski Maciej, Minge, Sordon–Nalewajka R.,Kogut, Nalewajka L.

Trenér Radek Kučer, Salith Šumperk, řekl po zápase:"Zápas byl velice slušně rozehraný, dobře jsme se drželi na puku. Během první a druhé třetiny jsme měli jasnou převahu, ale soupeř začal postupně lépe bránit. Ztracení náskoku za stavu 5:0 mě mrzí, protože výsledek určitě mohl být jiný. Nejde o to, kolik branek jsme nakonec dostali, ale spíše o fakt, že jsme to byli my, kdo povolil ve hře. Z toho jsme zbytečně inkasovali dvě branky. I s takovými soupeři si musíme dávat pozor na závěry zápasu."

Autor: sol.,foto:sumpersko.net