Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Salith Šumperk vs Královští Lvi Hradec Králové 6 : 4

11. listopadu 2012 - 10:24

Strach o vítězství do poslední minuty

Zápas plný emocí, jehož vyvrcholení bylo v závěrečné třetině.
První vteřiny zápasu naznačovaly chuť Draků po vítězství. Do střelecké listiny se jako první zapsal domácí Martin Podešva, který ve druhé minutě vstřelil první branku 1:0. Draci byli jednoznačně lepší a Hradec jen sledoval, jak to domácí válí. I přihlížející Roman Meluzín musel ocenit jaký má Salith tah na branku. V deváté minutě Rufer po nádherné přihrávce Vrdlovce vstřelil druhou branku 2:0. Draci hráli velký hokej, s přehledem eliminovali soupeřův tlak, a pokud se Hradec dostal na dostřel, byl tam vynikající Tomáš Štůrala.

výborný Tomáš Štůrala

Za podtržení Hulvy v gólové situaci nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení, ke kterému se postavil sám postižený. Hradecký brankař Luňák našeho borce vychytal.

Říha střílí první branku Hradce
Druhá třetina byla opět ve velkém laufu domácího celku, který se chtěl před zaplněnou hokejovou halou vytáhnout, a musíme uznat, šlo jim to velmi dobře. Draci si vypracovávali brankové příležitosti, ale stále to tam nechtělo padnout. A tak ve 25. minutě došlo k tomu, že se hradeckým podařilo Říhou korigovat výsledek na 2:1.

Novotný střílí třetí branku

Další úder domácích v početní výhodě zaznamenal Novotný v 28. minutě, který odražený puk zasunul za Luňákova záda 3:1. Hala burácela, zejména pak po třech minutách, kdy Holík ve vlastním oslabení poslal přesný pas na Karla Pláška, který bez respektu zvýšil na 4:1. Posledně dva jmenovaní hráči dokázali, že „staří koně dobře táhnou nebo ve starém divadle pěkná role se skrývá“. Čtvrtá branka byla již na Luňáka dost a tak jako v předchozím hokejovém utkání došlo na střídání hostujícího brankaře, do klece se postavil v 31. minutě Čech. Draci do Lvů bušili a bušili, ale teprve až v 39. minutě Lukáš Kovář rozveselil fanoušky pátou brankou 5:1. Tak to jsme tady dlouhou neviděli, euforie fanoušků byla velká a nikdo nepochyboval, že tomu tak bude i ve třetí třetině, ale všichni se mýlili.

Staněk v brankové situaci - jedna z mnoha
Hradec není, jen tak ledajaký soupeř a své zbraně nesložil. Draci přestali brusli, napadat soupeře a tak ve 45. minutě hradecký Švagrovský zavelel svou brankou na 5:2 k velkému ofenzivnímu útoku. Domácí hráči si vytvořili gólové příležitosti, ale v brance pozorný Čech. Ve 48. minutě to již bylo 5:3 zásluhou Mikesky, který nedal Štůralovy žádnou šanci. To už se všichni fanoušci začali obávat o tři body. Jejich obavy potvrdil v 55. minutě hradecký Kubina, který po chybě domácí obrany snížil na kontaktních 5:4.  Euforie byla ta tam a z jednoznačného zápasu se stalo nervy drásající drama na úkor domácího celku, který se musel strachovat o svůj výsledek. Trenér hradeckých Martin Hosták sáhl před koncem zápasu po poslední možnosti zvrátit výsledek, power-play. Proti byl ale Martin Novotný svou druhou brankou, který přes celé kluziště poslal puk do prázdné hradecké branky 6:4 – „zaplať pán bůh“, všem fanouškům spadl kámen ze srdce a byla to rána jako hrom, pak už začaly oslavy domácího vítězství a jak jsme se na to nadřeli, padlo v zapomnění.
Ziskem tří bodů je Salith na desátém místě s 30 body. Pro ilustraci pátá Třebíč má 33 bodů a jedenácté Benátky mají bodů 28. Střed tabulky je velmi vyrovnaný a my budeme sledovat, jak si Draci povedou.