Salith Šumperk vs Medvědi Beroun 1933 2:3 ps

06. října 2013 - 09:09

Draci předvedli skvělou hru

radost hokejistů po vstřelní ranky,fozo:šumpersko.net

V sobotu 5.října dorazil na šumperský led první celek tabulky – Medvědi Beroun 1933. Karty byly v celku rozdány jednoznačně ve prospěch hostů, protože Salith Šumperk se krčil na dvanácté příčce v tabulce.

Sebevědomí Medvědi ani na chvíli nepochybovali, že si odtud odvezou plný bodový příděl. Draci je však nemile překvapili, jednak neměli co ztratit a navíc Radek Kučera měl ve svém týmu několik posil, které zcela změnily herní projev celého mužstva.

Dračí tlak,foto:šumpersko.net

Již v prvních minutách spadla brada nejen Medvědům, ale i dorazivším fanouškům, kteří nemohli uvěřit hokejové proměně Draků. Ti na to vletěli jak za stara a Medvědům zatápěli. Bohužel, jako první se zapsali do listiny střelců hosté, kteří z ojedinělého toku vytěžili prostřednictvím Půlpana první branku 0:1.

Půlpán střílí na 0:1,foto:šumpersko.net

To ale neovlivnilo hru domácího celku, který tlačil na pilu co se dalo. I nadále měli více ze hry, měli více ze hry a působili hokejověji. Medvědům scházela rychlost, nápad na ofenzivu a především bojovnost. Domácí fanoušci se dočkali až v 19.minutě, kdy se Plášek nemýlil a prostřelil Šimbocha 1:1. Do kabin tak odcházela obě mužstva s nerozhodným výsledkem.
Ten kdo předpokládal, že to je vše co Draci předvedli, se mýlil.

tvrdé souboje,foto:šumpersko.net

Druhá třetina byla prostě úžasná. Draci si ustlali v medvědím doupěti a jen sporadicky se kotouč dostával z jejich obranné třetiny. Dominance Draků byla v té době obdivuhodná a tribuny to patřičně oceňovaly. Domácímu celku scházela jen přesnost v zakončení jednotlivých akcí a také pověstné hokejové štěstí. Jiskru vykřesal Moskal z buly, kdy puk dorazil k Žalčíkovi, který bez přípravy poslal černý projektil nad Šimbochovu lapačku 2:1 – obrovská radost fanoušků a naopak medvědí smutek na střídačce. Jak se později ukázalo, tak v těchto minutách se lámal chleba.

faul na Hulvu,foto:šumpersko.net

Draci ještě víc vystupňovali svůj tlak a ve vzduchu vysely další branky. Když však domácí neproměnili ani šanci, kdy jeli sami na brankaře a následné trestné střílení Hulvy, přišel trest. Z ojedinělého útoku Kubica v 35.minutě srovnal stav zápasu na 2:2. Tento stav se do konce třetiny nezměnil.

Hulvovo neproměnněné trestné střílení,foto:šumpersko.net
Taktovku ve třetí třetině drželi opět domácí hráči, ale i nabídnuté početní převahy při vyloučení hostujících hráčů k brance nevedli.Utkání tak dospělo do prodloužení, které ovšem o vítězi nerozhodlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy a zde se hokejové štěstí přiklonilo na stranu Medvědů, kteří si tak ze Šumperka vezou dva body.

Drafans,foto:šumpersko.net
Ten, kdo nedorazil na tento zápas, může rozhodně litovat. Draci v tomto ročníku předvedli doma jednoznačně svůj nejlepší výkon, nescházela urputná bojovnost, touha po vítězství. To koresponduje i s počtem střel na brankaře, které jednoznačně vyzněly ve prospěch Draků 41:32. Na druhé straně můžeme litovat neproměňování brankových příležitostí a také nevyužití sedmi přesilových her. Ale i přesto zaslouží mužstvo Radka Kučery pochvalu za předvedený výkon a nezbývá než doufat, že v tomto trendu budou i nadále pokračovat.

Fotogalerie ze zápasu ZDE

Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 - 0:0.
Branky a nahrávky:19. Plášek (Půhoný, Sedlák), 27. Žálčík (Moskal) - 4. A. Půlpán (Špelda, Šteiner), 35. Kubica (Marek), rozh. nájezd Jonáš. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:7. Využití: 0:0.Diváci: 885. Střely na branku:41:32

Sestavy:
Šumperk:Štůrala-Holík, Dudáš, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý-Haas, Plášek, Kucsera-Brunec, Půhoný, Červenka-Staněk, Moskal, Žálčík-Langr, Hulva, Kolouch. Trenér: Radek Kučera
Beroun:Šimboch-Jebavý, Špelda, Dresler, Kužel, Látal, Chalupa, Sklenička-Marek, Kubica, Hrdel-Jonáš, Stromko, Kubeš - A. Půlpán, Šteiner, Babka-T. Půlpán, Matějka, Malý. Trenér: Petr Novák

Trenér Radek Kučera řekl po zápasu:“Dnes se potvrdilo, že ne vždy vyhrává v zápase lepší tým. Opět jsme shořeli na vlastních spálených šancích, zejména ve druhé třetině. Navíc za vedoucího stavu 2:1 jsme udělali obrovskou chybu a soupeř okamžitě trestal. Nájezdy už jsou vždycky vabank, minulý zápas to vyšlo, dneska ne. Kdyby se nám za stavu 2:1 podařilo dát ještě jednu branku, asi bychom měli daleko větší naději na úspěch.“

fanoušci,foto:šumpersko.net

Autor: sol.,foto:sumpersko.net