10. listopadu 2014 - 21:36

Draci porazili favorita ligy

Salith Šumperk  vs Piráti Chomutov 2:1

logo Salith Šumperk

V pondělí 10. listopadu šumperští hokejisté dokázali v rámci 23. kola porazit na domácím ledě Piráty z Chomutova. Šumperk prohrával sice ve třetí minutě 0:1, ale pak se vše obrátilo k lepšímu.

Drakům se podařilo v 15. minutě vyrovnat, kdy skvělá souhra Žálčík, Moskal, Staněk skončila gólem prvně jmenovaného. Druhá část hry byla velice vyrovnaná, ale ani jeden z týmů nedokázal skórovat. Ve 47. minutě se dokázal podruhé prosadit Lukáš Žálčík, který poslal po krásné přihrávce Aleše Staňka Šumperk do vedení.

Díky bojovnosti a fantastickému výkonu Vladislava Koutského, který během zápasu doslova čaroval, dokázali Draci udržet vedení a získat velice důležité tři body do ligové tabulky.

Podrobnosti: Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0.

Branky a nahrávky: 15. Žálčík (Moskal, Staněk), 47. Žálčík (Staněk, Gewiese) – 3. Koma (Hovorka, Gajovský). Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1070. Střely na branku: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Šumperk: Koutský – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Vágner – Vávra, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žalčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Kužílek, Vachutka, Cink

Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Drtina, Rýgl, Mrázek, Tejnor – Hovorka, Gájovský, Hřebejk – Kvetoň D., Dušek, Sikora – McGregor, Kämpf, Kvetoň L. – Kaše, Račuk, Šagát

Autor: red.,h.s.