25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

Salith Šumperk vs SK Horácká Slavia Třebíč 0 : 3

17. února 2013 - 13:51

Soupeř vybral všechny body

Salith Šumperk vs SK Horácká Slavia Třebíč zdroj foto:sumpersko.net

V sobotu 16. února dorazilo na Tyršův zimní stadion v Šumperku mužstvo z Třebíče, mužstvo, které na rozdíl od domácích bude hrát play off. Dalo by se říct, že v tomto zápase téměř o nic nešlo, ale každý chce dokázat všem, že je právě on je lepší.

Před začátkem utkání nastoupilo na led mužstvo z roku 1973, kterým domácí fanoušci aplausem poděkovali za to, že jako první v roce 1973 postoupili do druhé ligy. V té době to byla druhá nejvyšší soutěž. Na ledě jsme mimo jiné viděli Gereše, Cekra, Procházku, Hrouzu a další. Slavnostní buly vhodil Standa Gereš.

mužstvo z roku 1973
První třetina byla z pohledu domácího fanouška zajímavá, protože Draci hráli jako o život, bránili, útočili, atakovali soupeře a snažili se dělat hru. Bylo zjevné, že soupeři to dělalo značné problémy. Domácí hráči si postupně vytvářeli brankové příležitosti, ale bohužel do sítě Třebíče tam nic nepadlo. V první třetině byla ve znamení vyloučení na obou stranách. Třebíč si připravila také několik velmi slibných akcí, ale Tomáš Štůrala byl vždy připraven zasáhnout. První třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0.

Fotogalerie ZDE

Druhá třetina začala intenzivním náporem Třebíče, ale domácí hráči nástup zachytili a vytvořili si řadu šancí. Pak přišla 31.minuta zápasu, kdy třebíčský Dolníček překonal Štůralu a otevřel  střeleckou listinu na 0:1 pro Slavii. Následně měl také šanci domácí Brunec po nádherné přihrávce od Červenky, ale tomu se brankaře Čiliaka překonat nepodařilo.

Salith Šumperk vs SK Horácká Slavia Třebíč

Třetí třetina se nesla ve znamení Třebíče, která začala diktovat noty zápasu. Ve 43.minutě Čuřík zvyšoval náskok Třebíče na 0:2 . Asi ve 49.minutě měli fanoušci možnost vidět vložený boxerský duel mezi Alešem Holíkem a Dlapou ze Slavie. Již velikost a hmotnost Dlapy rozhodly, kdo bude nakonec vítězem. Následovala 55.minuta zápasu, kdy slávistický Čech využil individuální chybu domácího celku a navýšil vedení Třebíče na 0:3 a to byl finální výsledek celého zápasu.

Domácímu celku schází již pouze jedno utkání do konce základní hrací části. Na zápas odjedou za soupeřem HC Slovan Ústí nad Labem. První zápas play out se bude hrát na domácím ledě 20.února v 18.00 hodin a teprve los Šumperku určí soupeře.

Sestava:
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák T., Navrátil - Plášek, Skoumal, Haas - Finsterle, Hlinka, Cink - Červenka, Hulva, Brunec - Langr, Kindl D., Meidl
Třebíč :Čiliak - Malena, Rangl, Bilčík, Zdráhal, Čejka, Sláma, Dlapa, Paták - Káňa J., Dolníček, Vondráček - Čech, Ostřížek, Čuřík - Křivohlávek, Kaut, Fořt - Kadela, Moučka, Přibyl

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.
Branky a nahrávky: 31. Dolníček , 43. Čuřík (Ostřížek), 55. Čech Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Klein. Vyloučení: 9:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 980. Střely na branku: 28:35

Stanoviska trenérů:
Radek Kučera, Salith Šumperk: Myslím si, že začátek zápasu byl docela slušný. Byl hodně poznamenaný tím, že jsme neproměnili vyložené šance. Pak samozřejmě bylo vidět, že Třebíčský mančaft je na tom výborně, dobře bruslí. Jsou silní na kotouči. Musíme si přiznat, že Třebíč nás ve druhé polovině utkání začala přehrávat. My měli problém se dostat na kotouč nebo do nějakého většího přečíslení.
Kamil Pokorný, SK HS Třebíč: Věděli jsme, že domácí budou hrát uvolněně, že přišli o šanci na play-off, tudíž že by mohli vzadu dělat chyby v obraně. To se nám potvrdilo, nicméně dopředu byl Šumperk velmi silný a nebezpečný a výborný výkon podal Marek Čiliak. Pro nás byl důležitý druhý gól, který domácí tým otupil. Ale pro diváky to bylo velmi dobré utkání, ve velkém nasazení.

Autor: sol., foto:sumpersko.net