Neděle 25. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policisté varují lyžaře v Jeseníkách

24.02.2018 - Policisté varují lyžaře v Jeseníkách -...

Počasí

zatazeno

25.02.2018 - Neděle

Teplota: -8 / -14 - Zataženo

zatazeno

26.02.2018 - Pondělí

Teplota: -8 / -12 - Zataženo

Sněmovna schválila posílení pravomocí České obchodní inspekce

10. června 2017 - 16:15

Zpět na seznam článků

Skrytá identita, vstup do uzamčených prostor i podnikání na internetu

Sněmovna schválila posílení pravomocí České obchodní inspekce

ilustrační snímek zdroj: čoi

Ministerstvo průmyslu a obchodu již v loňském roce připravilo návrh novely zákona, kterým se mění zákon o České obchodní inspekci. V rámci této novely ministerstvo navrhlo, aby inspektoři České obchodní inspekce mohli při vybraných druzích kontrol používat krycí prostředky, např. změněnou identitu.

V pátek 9. června návrh zákona Ministerstva průmyslu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR dostal „zelenou“. „Cílem návrhu je především posilování ochrany českých spotřebitelů díky efektivnější činnosti České obchodní inspekce, která přijetím zákona získá nové a účinnější nástroje při realizaci kontrolních akcí,“ uvedl dnes ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. „Využití takovýchto prostředků by mělo být především u kontrol, kde inspektoři musí poskytovat osobní údaje. Navržené prostředky mohou být použity například při kontrole předváděcích akcí či v autobazarech,“ dodává ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný.

Kromě toho novela rozšiřuje pravomoc inspektorů ČOI o možnost vstupovat do uzamčených skladových prostor. „Při kontrolách na tržnicích se totiž v praxi běžně stává, že při první kontrole se pak ostatní prodejci následně varují navzájem a padělky ze stánků mizí do uzamykatelných kontejnerů nebo jiného skladu, či zamykají celé stánky. Avšak do těchto uzavřených prostor  inspekce v současnosti nemá právo vstoupit a to ani v případech, kdy inspektoři vědí, že tam stánkaři právě ukryli nelegální zboží – padělky," uvedl tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Novela také přináší povinnost pro provozovatele webhostingu na výzvu obchodní inspekce identifikovat toho, kdo si u něj webový prostor skutečně pronajímá. „V minulosti totiž vznikaly podvodné internetové obchody, které si na stránky uvedly například neúplné či úmyslně lživé informace o provozovateli (např. cizí či neexistující IČ) a ze strany inspekce není v současné chvíli možnost zjistit, kdo stránky skutečně provozuje," sdělil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

Policisté varují lyžaře v Jeseníkách

Policisté varují lyžaře v Jeseníkách

„Nenechávejte lyže bez dozoru!“

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.