Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Teplota: 15 / 3 - PoloJasno

Šumperská Severka si připisuje dva tituly

04. února 2015 - 23:06

Díky Haně Horvátové a Petru Horvátovi

Hana Horvátová – vlevo, před startem MČR v lyžařském orientačním běhu na klasické trati - kategorie juniorky zdroj foto: Z. Králová

Ve dnech 19. - 25. ledna se ve švýcarském Lenzerheide konalo mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu pro elitní kategorie a současně MS veteránů.

Pro dorosteneckou a seniorskou kategorii se konaly soutěže mistrovství Evropy. Nejúspěšnějším členem České výpravy se stala Hana Horvátová, která vybojovala stříbrnou medaili v závodu na klasické trati (long – 14,9km; 29 kontrol), který se jel ve středu 21. ledna s hromadným startem. Za vítěznou ruskou Tatyanou Oborina zaostala o pouhých 13 sekund.

Soutěží se účastnil také Petr Horvát (1994) reprezentující Severku Šumperk. Petrovi se nejlépe dařilo na střední trati (middle - 9,6km, 30 kontrol). Umístil se na 33. místě. Zvítězil Andrey Lamov z Ruska.

V sobotu 31. ledna se ve Vysokém nad Jizerou konalo mistrovství ČR v lyžařském orientačním běhu na klasické trati. Závodníci Severky Šumperk byli velmi úspěšní. Mistrem ČR v elitní kategorii mužů se stal Petr Horvát (17,4km, 35 kontrol) před svým reprezentačním kolegou Jiřím Bouchalem (Plzeň) a bývalým reprezentantem Janem Lauermanem (Jihlava).

Petr Horvát – na kraji první řady těsně před hromadným startem MČR v lyžařském orientačním běhu na klasické trati elitní kategorie mužů zdroj foto: Z. Králová

Elitní kategorie mužů a žen startovaly hromadným startem, ostatní kategorie pak intervalově. V elitní kategorii žen zvítězila Helena Randáková (Vrchlabí) před Simonou Karochovou (Praha) a Petrou Hančovou (Vrchlabí). Hana Horvátová zvítězila v juniorské kategorii D20 (8,9km, 16 kontrol) před Kateřinou Argalášovou (Třinec) a Alenou Linkovou (Turnov). Třetí závodník Severky Šumperk Petr Kašpar (1999) získal 8. místo v dorostenecké kategorii H17. Zvítězil Ondra Starý z Vrchlabí.

Sezóna lyžařského orientačního běhu vyvrcholí druhý týden v únoru. Pojede se mistrovství světa elitních a juniorských kategorií v Norsku (Hamar).

Autor: red.,Z. Králová

Hana Horvátová – vlevo, před startem MČR v lyžařském orientačním běhu na klasické trati  - kategorie juniorky   zdroj foto: Z. Králová