Neděle 19. listopadu 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Festival „Město čte knihu“ pobavil také žáky šumperské učňovky

18.11.2017 - Festival „Město čte knihu“ pobavil také žáky...

Počasí

snih-dest

19.11.2017 - Neděle

Teplota: 3 / 0 - Sníh-Déšť

snih-dest

20.11.2017 - Pondělí

Teplota: 2 / 0 - Sníh-Déšť

Šumperská premiéra „Láska mezi nebem a zemí“

10. září 2017 - 12:31

Zpět na seznam článků

Divadlo zahájí sezónu v novém

První ze sedmi premiér nadcházející divadelní sezony v Šumperku otevře rodinná komedie Láska mezi nebem a zemí.

Divadlo v sobotu 16. září přivítá návštěvníky po rozsáhlé rekonstrukci. „Oficiální otevření divadelních prostor, po úspěšně dokončené rekonstrukci divadelního sálu v plánovaném termínu, je spojeno s první premiérou nové sezóny. Po skončení představení bude následovat obvyklé posezení v Secesním a Zrcadlovém sále za příjemného zpěvu Tomáše Wursta,“ zve ředitel šumperského divadla Matěj Kašík.

pozvánka zdroj: DŠ

Prostory určené pro diváky dostaly během rekonstrukce jednotný barevný design. „Nové čalounění má všech 297 sedadel, pětasedmdesát židlí a přístavky. Nově byly položeny koberce a opraveny byly portály a paravány v lóžích,“ přiblížila tajemnice šumperského divadla Táňa Mládková.

Divadlo Šumperk - divadelní sál zdroj foto: DŠ

Proběhla také výměna podlahy na jevišti včetně forbíny. Nově je pokryta celá 145 metrů čtverečních velká plocha masivní olší.

Divadlo Šumperk - rekonstrukce divadelního sálu zdroj foto: DŠ

Další novinkou, která ale zůstane návštěvníkům skryta, je akustická úprava orchestřiště, jehož strop byl pokryt samozhášivými jehlany. „Celá rekonstrukce si vyžádala téměř 2,1 milionu korun a jejím zhotovitelem je firma EST Stage Technology,“ upřesnila tajemnice.

Divadlo Šumperk - rekonstrukce divadelního sálu zdroj foto: DŠ

Romantická komedie „Láska mezi nebem a zemí“ diváky pobaví vtipnými situacemi a osobitým způsobem připomene, jak je důležité mít pro co žít. A to dokonce i po smrti. Hlavními hrdiny jsou totiž duchové.

Slavný spisovatel Jack Cameron si vyjede se svou ženou Susie na jachtě a naneštěstí se utopí. Oba. K jejich překvapení tím všechno nekončí a oni zůstanou „zavěšení“ mezi nebem a zemí na svém venkovském sídle. Tam se jim však čas hodně vleče, protože člověk, který žije, ale už je dávno mrtvý, nemůže spoustu věcí, z těch slušnějších jíst a pít.

Láska mezi nebem a zemí - pozvánka zdroj: DŠ

Novou posilou hereckého souboru je čerstvý absolvent JAMU v Brně, rodák z Kroměříže Marek Šenkyřík, který bude hrát jednu z hlavních rolí.

Autor: red., a.č., d.š.,

Fotogalerie

Další články z rubriky

S Hybšem letos přijede Josef Laufer

S Hybšem letos přijede Josef Laufer

Do zábřežského kulturáku

Silvestr v Divadle Šumperk

Silvestr v Divadle Šumperk

Zábavu odstartuje skvělá komedie

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.