Český pianista Michal Mašek v Zábřehu

18.04.2024 - Český pianista Michal Mašek v Zábřehu - Pozvánka na...

Šumperské basketbalistky, pod vedením Oldřicha Sládka, jsou ve finále Play off 2.ligy

24. března 2013 - 19:33

Historický basketbalový víkend v Šumperku

Trenér Oldřich Sládek dává děvčatům taktické pokyny zdroj foto:sumpersko.net

O adrenalinovém sobotním utkání, které vyhrály šumperské basketbalistky jsme psali ZDE. S napětím se očekával nedělní zápas, který měl rozhodnout, zda bude série ukončena, nebo budou muset domácí děvčata jet do Prahy k pátému utkání.

Stalo se! Šumperské ženy nastoupí proti vítězi skupiny „A“ Ústí nad Labem

TJ Šumperk - Sparta Praha B 67:61 (20:20 29:29 48:41)

Odhodlání obou družstev bylo obrovské a od začátku se bojovalo o každý koš. První čtvrtina skončila 20:20, druhá 9:9. Po poločase remíza a hrálo se opravdové play off. Pro diváky to byl oproti sobotě nepěkný zápas, bojovalo se nejenom ve vzduchu, ale i na palubovce v zápasnickém stylu.

Historický basketbalový víkend v Šumperku - zdroj foto:oddíl

Nikdo nikomu nic nedaroval ani v druhém poločase, domácí hráčky, ale plnily taktické pokyny v útoku hrát aktivně směrem ke koši a soupeř pomalu, ale jistě začal sbírat velké množství faulů. Zlepšenou obranou a prosazením se v útoku se podařilo skóre utrhnout a po třetí čtvrtině šumperské hráčky vedly o 7 bodů 48:41.

Za stavu 52:47 hostující trenér neunesl tíhu důležitosti utkání a po nevhodné gestikulaci na rozhodčí obdržel technickou chybu a následně za další reakci si vysloužil druhou a musel odejít z haly.

Saša Podhorná potrestala hosty čtyřmi body z trestných hodů a stav 56:47 vypadal hodně dobře. Hostující hráčky se bez trenéra semkly a začaly hrát neuvěřitelně dobře nejenom v obraně, ale i v útoku a norská hráčka Katrine Fjaerestad hrající za Spartu dvěma úspěšnými trojkami snížila na 61:57 dvě minuty před koncem. Opět začalo drama a taktické manévry.

Domácí nedopustily žádné drama a utkání dotáhly do úspěšného závěru a k postupu do finále Play off, to znamená ....... postup mezi poslední čtyři družstva, soupeřem bude vítěz skupiny „A“ družstvo Skřivánek Ústí nad Labem, druhá dvojice Liberec – Strakonice nebo Benešov stav série 2:2) vítězové postupují do1.ligy!

ilustrační snímek

„Dnešní utkání bylo pro povzbuzující a skvělé diváky ne tak atraktivní jako v sobotu, bojovalo se a hodně pískalo. Bylo hodně faulů na obou stranách domácí 23 a hosté 27. Děvčata plnila pokyny, hrála lépe v obraně, v útoku se tolik nedařilo, ale historie se nebude ptát, o kolik jsme vyhráli a jak se dařilo, ale důležitý je postup. Navíc tak jak jsem říkal před utkáním, Sparťanky mají skvělé a mladé družstvo. Dokázaly, že právem patří ke špičce druhé ligy a k nejlepším družstvům, s kterými jsem se na palubovkách v mistrovských soutěžích setkal“ shrnul dění na palubovce domácí trenér Oldřich Sládek a dodal „nyní nás čeká finále, dvě utkání v Ústí nad Labem a pak se uvidí, kolik utkání se bude hrát v Šumperku, jedno určitě. Soupeře neznám, ale je jasné, že Ústí je favoritem a my se pokusíme mu cestu do1.ligy znepříjemnit.“