Šumperské basketbalistky úspěšně vstoupily do Play off. Stav série 1:1

10. března 2013 - 17:36

První utkání se odehrálo 8. března

Šumperské basketbalistky úspěšně vstoupily do Play off zdroj foto:sumpersko.net

Basketbalové play off začalo pro šumperské ženy již v pátek. Po dohodě mezi kluby z důvodu obsazení haly Sparty se utkání předehrávalo, ale začátek byl stanoven až na 20.30. Pro hráčky ze Šumperku to bylo náročnější, než se očekávalo a utkání skončilo výraznou prohrou až o půl jedenácté v noci.

Sparta Praha B - TJ Šumperk 75:46 (22:12 33:23 59:28)

Body: Eflerová Kateřina 15, Valentová Petra 15, Kohoutová Renáta 5, Podhorná Alexandra 5, Hejlová Vendula 2, Klečková Iva 2, Zelená Martina 2, Vlková Soňa

„K utkání jsme odjížděli v osmi hráčkách, v sestavě, která byla oslabena o čtyři ze šesti děvčat hrajících na pozici dlouhých hráček (Kozáková, Ševčíková, Knířová a Čechová). Musel jsem provést přesun hráček Podhorné a Vlkové na tyto pozice a následně tam zaskakovala i Petra Valentová, která vystřídala snad všechny pozice na hřišti. Do utkání tedy musely nastoupit a svou hrou dokázaly, že do družstva patří i hráčky, které v sezóně nedostávaly tolik příležitostí, jako Iva Klečková, Renča Kohoutová, Venďa Hejlová a především Katka Eflerová“ řekl k sestavě trenér Sládek.

trenér Oldřich Sládek

Vstup do utkání výborný a ve třetí minutě stav zaznamenal vedení našich děvčat 7:5, následně přišla první slabá chvíle, několik ztrát a neproměněných šancí a následující čtyři minuty 0:10, byl to první výraznější odstup skóre pro domácí a toto se udrželo až do poločasu, který skončil 23:33 v hostující neprospěch. Po přestávce, ale přišla druhá a rozhodující pro výsledek snad nejhorší chvilka z celé sezóny. 8. minut nedaly šumperské hráčky koš a stav 0:18 ukázal skvělou hru domácích hráček. Hrály výborně v obraně i v útoku a stav čtvrtiny skončil 5:26.

„Sparťanky nám nedaly příležitost a ukázaly, že jdou za postupem. Nasazení a odhodlání po vítězství bylo obrovské a za stavu 59:28 po třetí čtvrtině, bylo jasné, že dnes na ně nemáme, ale přesto poslední čtvrtina, zlepšenou obranou a lepší střelbou, kterou jsme vyhráli 18:16, jsme již naznačili, že by mohlo být i líp, domácí družstvo vyhrálo naprosto přesvědčivě a výhru si zasloužilo“ zhodnotil trenér první utkání.

Druhé utkání se odehrálo v sobotu 9. března

Sparta Praha B - TJ Šumperk 52:53 (19:6 33:18 42:37)

Body:Podhorná Alexandra 15, Valentová Petra 13, Eflerová Kateřina 7, Kohoutová Renáta 6, Zelená Martina 6, Vlková Soňa 4, Hejlová Vendula 2, Klečková

Druhé utkání začalo naprosto stejně vedení hostujících hráček 1:4, skóre se rychlou sérií košů otočilo pro domácí během tří minut na stav 19:6 po první čtvrtině. Druhá čtvrtina skončila opět v neprospěch 12:14 a tak stav 18:33 po poločase nevěstil nic dobrého i pro zbytek utkání. Ale……, po poločase do kterého šumperské hráčky vstoupily skvělou zónovou obranou, na kterou domácí neuměly zareagovat. Za prvních 8. minut 15:3 a obraz utkání byl jiný. Po třetí čtvrtině stav 37:42 byl pro domácí šokem, z kterého se do konce utkání nedostaly.

„Ve druhém poločase naše děvčata ukázala svoji sílu, bojovností o každý míč, zlepšenou střelbou, rychlými protiútoky, které vycházely ze skvělé obrany, dokázaly stáhnout bodový rozdíl a minutu před koncem trojkovou střelou Saši Podhorné na čtyři body v náš neprospěch. Domácí 50. vteřin před koncem ztratily míč a Renča Kohoutová byla v rychlém protiútoku faulovaná, proměnila oba trestné hody na stav 50:52. Sparťanky následně po oddechovém čase se přesunuly na naši polovinu a vyhazovaly z autu, po nepřesné přihrávce do autu, jsem vzal oddechový čas a tím jsme se posledních 16 vteřin přesunuli na domácí polovinu a připravili takticky na zahrání akce pro zakončení. Náš plán byl hrát na prodloužení, domácí, ale čekali trojkovou střelu Saši, která po výhozu z autu dostala první přihrávku, bránily ji tři domácí hráčky, ona zkušeně přehrála míč na Petru Valentovou, která výborně najela směrem pod koš a přihrála zcela neobsazené Katce Eflerové. Ta si poradila s dobíhajícími obránkyně způsobem zkušené ligové hráčky, dala koš a při něm byla faulovaná. Už jen 8. vteřin do konce, Katka trestný hod proměnila a stav 53:52 pro nás. Domácí si připravili akci, kterou ale děvčata skvěle ubránila a vítězství bylo za ohromné radosti nás všech na naší straně“ popsal trenér dění na palubovce v posledních minutách a dodal „obě utkání se vydařila hlavně Petře Valentové a Katce Eflerové, ale poděkování si zaslouží naprosto všechny hráčky. Teď za stavu série 1:1 se musíme připravit na dvě domácí utkání. Šanci máme, ale jak jsem již jednou řekl, Sparta má mladé a skvělé družstvo, budeme bojovat a nabízenou šanci na finále play off se budeme snažit využít,“ popsal trenér Oldřich Sládek.

TJ Šumperk

Pozvánka na 3. a 4. utkání Play off basketbalové ligy žen (TJ Šumperk – Sparta Praha B), které se odehraje v hale Tyršova stadionu v Šumperku v sobotu 23. března v 17.00 hodin a neděli 24. března v 10.00 hodin.

Případné páté utkání se odehraje v Praze ve středu 27. března.

Autor: red.,O.Sládek

Šumperské basketbalistky úspěšně vstoupily do Play off     zdroj foto:sumpersko.net