Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní maják

18.02.2018 - Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní...

Počasí

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 1 / -6 - PoloJasno

zatazeno

20.02.2018 - Úterý

Teplota: 2 / -4 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

06. června 2016 - 09:22

Zpět na seznam článků

Výsledky ze závodů dívek sportovní gymnastiky TJ Šumperk

Šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy

šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy zdroj foto: oddíl

Ostravský čertík byl název závodu malých dětí, kterého se zúčastnila 22. května v Moravské Ostravě mladší žákyně Jana Šérová. V soutěži osmiletých dívek skončila celkově osmá. O rok starší Neli Gronychová vybojovala mezi ostravskými závodnicemi po obtížném staru na kladině a prostných třetí místo.

Dalším závodem byl přebor olomouckého kraje, který se konal v sobotu 4. června na 4. základní škole v Šumperku, kterého se zúčastnily pořádající GK Šumperk, Universita a Tělovýchovná jednota Olomouc, závodnice z Prostějova a Přerova. 

šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy zdroj foto: oddíl

V základním stupni se  podařilo Aničce Tatouškové prolomit pořadí nejlepších olomouckých závodnic druhým místem. Páté místo obsadila Kristina Šimková. Proti minulému závodu v Olomouci se o několik míst dopředu posunula začínající děvčátka Maruška Fabiánová, Natálka Kurková a Sára Pelantová. Jan Šérová postoupila o stupínek výš do kategorie mladších žákyň a opět vybojovala osmičku.

šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy zdroj foto: oddíl

Naše „nejstarší“ závodnice bojovaly o pořadí v žákyních kategorie C. „Tak už to v gymnastice je, když se děvčata naučí obtížnější prvky a zacvičí volné sestavy na všech nářadích, zařadí se mezi ty starší,“ upřesňuje trenérka Jana Pražáková.

Začínající Klárka Šimková byla třetí, Eliška Šérová druhá a o několik desetinek ji porazila osmiletá Neli Gronychová. Závod pořádal GKŠ, jehož sedm závodnic vybojovalo postup do přeboru ČR. „Před půl rokem bylo v tisku uvedeno, že mezi kluby to „skřípe“. Mezi dětmi a jejich rodiči ne, i trenéři se časem domluví. S pomocí sponzorů a podpory města získá oddíl SG Tělovýchovné jednoty prostředky na opravu stávajícího nářadí. ČGF darovala pro všechny děti nové přeskokové nářadí a  snad se  všichni gymnasti dočkají přístavby stávající tělocvičny pro prostná,“ dodala Jana Pražáková.

Autor: red., J. Pražáková, zdroj foto: oddíl

Fotogalerie

šumperské sportovní gymnastky si připisují úspěchy       zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.