Šumperské sportovní gymnastky závodily na Slovensku

24. května 2017 - 08:33

REPORT ze zdařilé mise

Šumperské sportovní gymnastky závodily na Slovensku zdroj foto: oddíl

Členky GK Šumperk se v pátek 12. května v ranních hodinách vydaly do města pod Tatrami, aby se zúčastnily závodu s názvem Pohár primátora Popradu.

Ještě před samotným závodem trenérky dopřály svým svěřenkyním relax v místním aquaparku. Za příjemný začátek víkendového klání ve sportovní gymnastice se děvčata trenérkám odměnila cenami nejvyššími.

V kategorii mladších žákyň – ročník narození 2006 a mladší zlato s bodovým náskokem získala Sabina Žandová. Lenka Machytková byla čtvrtá, Kateřina Friedlová osmá, Berenika Diňová devatenáctá, Jitka Machytková dvacátá a Michaela Janků pětadvacátá. V kategorii starších žákyň patřilo první místo Adéle Osladilové, která byla současně vyhlášena absolutní vítězkou tohoto závodu. Druhá skončila Ludmila Stejskalová.

Poprad - absolutní vítěz zdroj foto: oddíl

Poprad - mladší žákyně zdroj foto: oddíl

Poprad - starší žákyně zdroj foto: oddíl

Po skončení Poháru primátora Popradu se všichni členové GK Šumperk přesunuli do Bánské Bystrice, kde se v neděli účastnili Banskobystrických gymnastických dnů. Ani zde děvčata nezklamala a pokračovala ve spanilé jízdě. Na úspěchy starších závodnic z předchozího dne navázala mladší děvčata ročníku narození 2009. Na stupínek nejvyšší vystoupila Lenka Machytková, čtvrtá skončila její sestra Jitka a šestá Michaela Janků. Skvělé výkony děvčatům vyneslo získání zlatého poháru v kategorii družstev. Děvčata bravoUsmívající se

Bánská Bystica - mladší a starší žákyně zdroj foto: oddíl

Bánská Bystica - nejmladší žákyně -družstvo zdroj foto: oddíl

V kategorii mladších žákyň Sabina Žandová skončila pátá a Kačka Friedlová osmá. Starší žákyně reprezentovala Adéla Osladilová, která vybojovala čtvrtou příčku,  Ludmila Stejskalová 7. a Berenika Diňová 11. V silné konkurenci družstev si starší žákyně odvezly nepopulární bramborovou medaili.

Bánská Bystica - nejmladší žákyně zdroj foto: oddíl

GK Šumperk - Bánská Bystica zdroj foto: oddíl

Děvčatům blahopřejeme a držíme pěsti v kvalifikačních závodech na MČR.

Autor: red., J.Žandová, zdroj foto: oddíl GK Šumperk