TJ Jiskra Rapotín vs Salith Šumperk 10:1

02. srpna 2015 - 08:53

Exhibiční fotbalové utkání

TJ Jiskra Rapotín vs Salith Šumperk foto: sumpersko.net

Početné skupiny fanoušků a příznivců obou mužstev si nenechaly ujít exhibiční utkání rapotínských fotbalistů a šumperských hokejistů.

V pátek 31. července dopoledne absolvovali hokejisté fyzické testy a úderem sedmnácté hodiny nastoupili na rapotínský trávník, proti domácí TJ Jiskra.

Do prvního poločasu postavila Jiskra proti hostujícím hokejistům své „B“. Již první minuty ukázaly, že domácí celek je na velké hřiště zvyklý a působil sehraněji. Naopak hokejisté se museli vyrovnat s velkým hřištěm a skutečností, že puk je blíž než míč. Přesto dokázali svou bojovností a obětavostí konkurovat svému soupeři. Jejich hra byla založena na defenzívě s cílem počkat si na chybu soupeře a rychlým protiútokem ohrozit jeho branku.

Jiskra tlačila na Draky, vytvářela si brankové příležitost, ale všechny střely končily na obraně nebo přímo na šumperském gólmanovi. Nedáš = dostaneš! Přesně to zafungovalo.

Draci v rychlém brejku přečíslili domácí obranu a po rychlé přihrávce v malém vápně skórovali do prázdné branky 0:1. Jiskra i přes velkou snahu do konce poločasu nevyrovnala. Draci po prvním poločase překvapivě vedli 0:1.

FOTOGALERIE: Exhibiční mač v Rapotíně

Do druhého poločasu nasadila Jiskra své „A“ a bylo to znát. Fotbalisté přidali vyšší rychlostní stupeň a bylo jen otázkou času, kdy dojde k vyrovnání. Asi po deseti minutách napřáhl rapotínský útočník z 25 metrů a vymetl levý horní roh dračí branky. Domácí mužstvo již nepustilo taktovku ze svých ruk a postupně navyšovalo vedení až na konečných 10:1.

Draci se neměli rozhodně za co stydět, i přes náročné dopolední fyzické testy dokázali bojovností a nasazením držet se svým soupeřem krok v prvním poločase. Domácí fanoušci Drakům radili, aby pozvali rapotínské „A“ mezi mantinely, aby předvedlo, co oni uhrají na ledové ploše.

Hokejisty Salith Šumperk čeká 4. srpna první přípravné utkání s prvoligovým celkem SK Horácká Slávia Třebíč, které se odehraje od 16.00 hodin na Zimním stadionu v Šumperku.

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net

TJ Jiskra Rapotín vs Salith Šumperk    foto: sumpersko.net