TJ Šumperk vs Basketbal Olomouc 85:79

28. října 2014 - 09:46

Infarktový zápas

TJ Šumperk vs Basketbal Olomouc foto:sumpersko.net

V neděli 26. října se uskutečnilo další domácí prvoligové utkání v basketbalu mužů, kdy na šumperskou palubovku sportovní haly Tyršova stadionu dorazilo mužstvo Basketbal Olomouc. Tabulková a zejména výšková převaha hostů byla více než zřejmá, ale zaplněná tribuna šumperských fanoušků nenechala nikoho na pochybách, kdo má podporu.

Fotogalerie Šumperk vs Olomouc
Úvodní čtvrtina zápasu vyzněla jednoznačně pro Olomouc, která těžila z rychlých protiútoků a trojkových hodů. Domácí tým jakoby se nemohl v zápase chytit. Olomouc hrála agresivně a v některých fázích zápasu víc než tvrdě. Úvodní třetina skončila v poměru 12:33.

TJ Šumperk vs Basketbal Olomouc

O přestávce dával trenér šumperských hráčů pokyny, že pokud chtějí se svým soupeřem hrát vyrovnanou partii, musí podstatně zrychlit přechod z obrany do útoku po křídlech a snažit se o proměňování vyložených šancí.

Rady trenéra zabraly a domácí mužstvu se podařilo snížit náskok svého soupeře na minimum, když druhá čtvrtina skončila v poměru 33:35. Olomouc se nemohla smířit s tím, že v první lize by je mohlo porazit malé okresní město. Šumperáci potvrdili, svou zpřesněnou hrou, průběžný výsledek ve svůj prospěch poprvé vedením 58:56 ve třetí čtvrtině zápasu.

Domácí tým zvládl i závěr zápasu, kdy v rychlém tempu dosáhl na konečné vítězství 85:79, k velké radosti domácích fanoušků.

Šumperk si v tabulce  udržuje  šestou pozici a jeden bod ho dělí od mužstev Brno, Olomouc, Šlapanice, které se dělí o třetí až páté místo s devíti body.
Další domácí utkání se uskuteční 23. listopadu v 15.00 hodin s mužstvem SKB Zlín.

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

TJ Šumperk vs Basketbal Olomouc     foto:sumpersko.net