Tanečníci Nextu přivezli z Brna tři zlaté medaile

26. března 2015 - 00:31

Brno OPEN 2015 - mezinárodní soutěž, která je spojena se světovým šampionátem

Brno Open 2015 zdroj foto: Next

Další tři zlaté medaile přidali do sbírky tanečníci Klubu sportovního tance NEXT Šumperk. Víkend 21.-22. bžezna  dva taneční páry Vítek Řezník s Natálií Dirovou a Jakub Mičkech s Alžbětou Sokolovou pojali soutěžně – vyrazili s trenérem Jiřím Burdou na dva dny do Brna na taneční soutěž Brno OPEN 2015. „Tato mezinárodní soutěž je spojena se světovým šampionátem, kde je možné vidět mistry světa mezi profesionály (nejvyšší úroveň v tanečním sportu). Naši tanečníci strávili téměř celé dva dny na tanečním parketu,“ uvedl trenér Jiří Burda.

V sobotu skončili Vít s Natálií ve standardních tancích na 6-7 místě a v latinsko amerických tancích na stupních vítězů a získali 3. místo. Jakub s Bety pak na finálové šesté pozici ve své kategorii Hobby Junior II kombinace.

Za to v neděli NEXŤáci ukázali, že máme v Šumperku bojovníky a nadané taneční páry. Vítek s Natkou získali zlaté medaile ve standardních i v latinskoamerických tancích ve své kategorii Junior II a třídě D, tímto si vytančili přes 200 bodů a 5x finálová umístění, a získali tak vyšší třídu „C“.  Jakub s Bety pak také přidali zlato. „Tanečníkům moc gratulujeme; víme totiž, že tanec je „dřina, pot a naděje“; a přejeme jim plno krásných umístění a radosti z pohybu a tance i nadále,“ s úsměvem za celý klub dodává Jiří Burda.

Autor: red.,K. Sokolová, zdroj foto: Next