Pondělí 19. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní maják

18.02.2018 - Opilý řidič nezvládl pohled na zapnutý policejní...

Počasí

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 1 / -6 - PoloJasno

zatazeno

20.02.2018 - Úterý

Teplota: 2 / -4 - Zataženo

Tři prodejci o Velikonocích porušili zákon o prodejní době

19. dubna 2017 - 07:55

Zpět na seznam článků

ČOI může uložit až milionovou pokutu

Tři prodejci o Velikonocích porušili zákon o prodejní době

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce v souvislosti se zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, provedla o Velikonočním pondělí 17. dubna celkem 279 kontrol.

Tři prodejci tento zákon porušili a prodávali v provozovnách, ve kterých neměl být dle uvedeného zákona v tento státní svátek realizován prodej. „Ve všech třech případech se jednalo o kontroly na základě podnětů spotřebitelů. S těmito třemi prodejci povedeme správní řízení, ve kterém se bude rozhodovat také o výši pokuty,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Ivana Divišová.

Ze zákona lze uložit sankci až do výše jednoho milionu korun, v případě opakovaného porušení až pět milionů. „V jednom případě se zjištění týkalo maloobchodního prodeje použitých náhradních dílů v Českých Budějovicích. Ve druhém případě šlo o provozovnu na tržnici ve Studánkách, která nabízela převážně textil a obuv, dále pak domácí potřeby a autodoplňky. Ve třetím případě také o provozovnu na tržnici ve Studánkách s podobným typem sortimentu. Názvy konkrétních subjektů může Česká obchodní inspekce zveřejnit až po nabytí právní moci rozhodnutí,“ upřesnila mluvčí.

Inspektoři kontrolovali veškeré typy provozoven, tedy například supermarkety, hypermarkety, ostatní maloobchodní prodejny jako zahradnická centra, autobazary, prodejny nábytku, autoservisy s prodejem doplňkového zboží, stavebniny, výdejny internetových obchodů, dále autobazary a bazary-zastavárny a další. „V souvislosti se státními svátky, kdy mělo být zavřeno, evidujeme od 28. října loňského roku již 17 zjištění porušení o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě,“ sdělila mluvčí. 

Další státní svátek s povinně zavřenými obchody bude opět 8. května.

Autor: red., I. Divišová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

Kraj pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací

Kraj pomůže obcím se stavbou vodovodů a kanalizací

Vyčleněny jsou desítky milionů korun

Bezmála padesát nevyhovujících reklam na potraviny

Bezmála padesát nevyhovujících reklam na potraviny

Zjistila loni Státní zemědělská a potravinářská inspekce

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.