Úterý 16. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Muzeum Šumperk oslovuje letecké modeláře

16.01.2018 - Muzeum Šumperk oslovuje letecké modeláře - Připravuje...

Počasí

snih

16.01.2018 - Úterý

Teplota: 0 / -6 - Sníh

snih

17.01.2018 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Sníh

„Účtenkovka“ startuje již 1. října

12. září 2017 - 19:30

Zpět na seznam článků

Měsíčně na její účastníky čekají tisíce cen

„Účtenkovka“ startuje již 1. října

TK - Účtentovka - ministr Ivan Pilný zdroj foto: MF

Ministerstvo financí spustí za necelé tři týdny účtenkovou loterii pod názvem Účtenkovka. Zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen v hodnotě od sto korun do jednoho milionu korun. Stačí jen zaregistrovat účtenku vydanou obchodníkem, který eviduje tržby podle zákona o evidenci tržeb.

Evidence tržeb se v tuto chvíli týká velko- a maloobchodů a stravovacích a ubytovacích služeb. „Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé. Je to standard, na nějž jsou zvyklí obyvatelé mnoha evropských zemí, a já věřím, že se k nim brzy připojíme,“ vysvětluje hlavní důvod zavedení Účtenkovky ministr financí Ivan Pilný.  „Zákazníky se proto snažíme pozitivně motivovat především atraktivními výhrami a slušnou šancí na jejich získání,“ doplňuje ministr financí. 

Účtenky mohou zákazníci registrovat dvěma způsoby, a to prostřednictvím webového formuláře na webu loterie, jehož plná verze bude spuštěna 1. října. nebo mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.

web loterie zdroj:MF

Losovat se bude vždy 15. den v měsíci, a to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce a zaregistrovány nejpozději tři dny před slosováním. Účtenky vydané před 1. říjnem tak nemohou být do hry zaregistrovány. „Zákazníci mohou přihlásit neomezený počet účtenek, přičemž musí dodržovat například i pravidlo, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich,“ upřesňuje náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. „Podnikatelé se proto nemusí obávat, že budou zákazníci uměle rozdělovat svůj nákup na více částí, aby zvýšili své šance na výhru,“ ujišťuje náměstkyně.

Cena ročního komplexního provozu Účtenkovky, kterou bude zajišťovat firma Diebold Nixdorf přesahuje dvanáct milionů bez DPH. Ve výhrách pak Ministerstvo financí ročně rozdělí nejvýše 65 milionů korun.

Autor: red., M. Žurovec

Fotogalerie

TK - Účtentovka - ministr Ivan Pilný            zdroj foto: MF

Další články z rubriky

Hloubková inventura má napomoci zkrátit čekací doby na pobyt v domovech pro seniory

Hloubková inventura má napomoci zkrátit čekací doby na pobyt v domovech pro seniory

Dotkne se všech příspěvkových organizací Olomouckého kraje

V loňském roce každé dvě minuty a pětapadesát sekund vyjeli hasiči

V loňském roce každé dvě minuty a pětapadesát sekund vyjeli hasiči

Orkán Herwart, ptačí chřipka a africký mor prasat nejvíc navýšily výjezdy hasičů v loňském roce

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.