Neděle 19. listopadu 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Festival „Město čte knihu“ pobavil také žáky šumperské učňovky

18.11.2017 - Festival „Město čte knihu“ pobavil také žáky...

Počasí

snih-dest

19.11.2017 - Neděle

Teplota: 3 / 0 - Sníh-Déšť

snih-dest

20.11.2017 - Pondělí

Teplota: 2 / 0 - Sníh-Déšť

Nemocnice Šumperk_Zábřeh

„Účtenkovka“ startuje již 1. října

12. září 2017 - 19:30

Zpět na seznam článků

Měsíčně na její účastníky čekají tisíce cen

„Účtenkovka“ startuje již 1. října

TK - Účtentovka - ministr Ivan Pilný zdroj foto: MF

Ministerstvo financí spustí za necelé tři týdny účtenkovou loterii pod názvem Účtenkovka. Zákazníci v ní mají šanci každý měsíc vyhrát jednu z 21 025 cen v hodnotě od sto korun do jednoho milionu korun. Stačí jen zaregistrovat účtenku vydanou obchodníkem, který eviduje tržby podle zákona o evidenci tržeb.

Evidence tržeb se v tuto chvíli týká velko- a maloobchodů a stravovacích a ubytovacích služeb. „Pomocí účtenkové loterie chceme posílit obecný názor, že vydávat a brát si účtenku je zcela normální a samozřejmé. Je to standard, na nějž jsou zvyklí obyvatelé mnoha evropských zemí, a já věřím, že se k nim brzy připojíme,“ vysvětluje hlavní důvod zavedení Účtenkovky ministr financí Ivan Pilný.  „Zákazníky se proto snažíme pozitivně motivovat především atraktivními výhrami a slušnou šancí na jejich získání,“ doplňuje ministr financí. 

Účtenky mohou zákazníci registrovat dvěma způsoby, a to prostřednictvím webového formuláře na webu loterie, jehož plná verze bude spuštěna 1. října. nebo mobilní aplikace Účtenkovka, která umožní automatické načtení údajů z účtenky.

web loterie zdroj:MF

Losovat se bude vždy 15. den v měsíci, a to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce a zaregistrovány nejpozději tři dny před slosováním. Účtenky vydané před 1. říjnem tak nemohou být do hry zaregistrovány. „Zákazníci mohou přihlásit neomezený počet účtenek, přičemž musí dodržovat například i pravidlo, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich,“ upřesňuje náměstkyně ministra financí pro daně a cla Alena Schillerová. „Podnikatelé se proto nemusí obávat, že budou zákazníci uměle rozdělovat svůj nákup na více částí, aby zvýšili své šance na výhru,“ ujišťuje náměstkyně.

Cena ročního komplexního provozu Účtenkovky, kterou bude zajišťovat firma Diebold Nixdorf přesahuje dvanáct milionů bez DPH. Ve výhrách pak Ministerstvo financí ročně rozdělí nejvýše 65 milionů korun.

Autor: red., M. Žurovec

Fotogalerie

TK - Účtentovka - ministr Ivan Pilný            zdroj foto: MF

Další články z rubriky

Město Šumperk hledá čtyři strážníky MP

Město Šumperk hledá čtyři strážníky MP

Jaké jsou podmínky výběrového řízení

Hejtmanství poděkovalo válečným veteránům

Hejtmanství poděkovalo válečným veteránům

Setkání hejtmana s vojáky proběhlo v Klášterním hradisku.

Učitelka z Olomouckého kraje získala Cenu Michala Velíška

Učitelka z Olomouckého kraje získala Cenu Michala Velíška

Darina Nešporová je v pořadí 12. držitelem prestižního ocenění

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.