Úspěšné šumperské sportovce přijal starosta Tomáš Spurný

05. prosince 2018 - 11:31

Reprezentovali město v partnerském Bad Hersfeldu

Úspěšné šumperské sportovce přijal starosta Tomáš Spurný zdroj foto: mus

Starosta města Šumperka Tomáš Spurný se na konci listopadu setkal se závodníky, kteří se v říjnu zúčastnili devatenáctého ročníku běžeckého závodu.

Ten se uskutečnil v Lollslauf v partnerském městě Bad Hersfeld. „Stalo se již tradicí, že šumperští závodníci vozí z této akce, která se koná v rámci tamějších městských oslav, domů cenné kovy,“ říká Květoslav Vykydal, jenž šumperskou výpravu v Bad Hersfeldu vedl.

Na nejkratší trati v délce 1,3 km zazářila v kategorii do patnácti let Iva Gieslová, jež byla s časem 4:26 celkově nejrychlejší, a to i včetně chlapců. V závodě na pět kilometrů skončil „na bedně“ s časem 16:47 i Martin Timko – obsadil vynikající celkové třetí místo, bramborovou medaili pak bral Vojtěch Bednarský. Nejlepší ženou ve stejném závodě byla Kateřina Divišová s časem 18:08, Václav Bednarský byl nejlepší mezi juniory do osmnácti let a Ondřej Jílek první mezi juniory.

Závody byly co do počtu tratí a kategorií rozmanité. „Součásti byla i týmová soutěž na trati dlouhé deset kilometrů. Tu s časem 35:39 zcela ovládl šumperský tým ve složení Kateřina Divišová, Adam Žanda, Jan Kostecký, Martin Timko, Ondřej Jílek a Vojtěch Bednarský,“ dodává Vykydal. Skvělé výsledky potvrdil vytrvalec Marek Procházka, s časem 1:22:13 zvítězil v půlmaratonu v kategorii mužů nad čtyřicet let.

Městské závody se v partnerských městech konají vedle německého Bad Hersfeldu také v polské Nyse a v jihomoravském Mikulově. „Abychom nezůstávali pozadu, oddělení kultury a vnějších vztahů společně s TJ Šumperk připravuje první ročník šumperského běžeckého závodu pro širokou veřejnost, který se uskuteční v rámci Slavností města Šumperka 2019,“ uvedl starosta.

Autor: red., mus., O.Hajduková, zdroj foto: mus