Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 25. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policisté varují lyžaře v Jeseníkách

24.02.2018 - Policisté varují lyžaře v Jeseníkách -...

Počasí

zatazeno

25.02.2018 - Neděle

Teplota: -8 / -13 - Zataženo

zatazeno

26.02.2018 - Pondělí

Teplota: -8 / -12 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V lednu propadl řidičák 20 tisícům motoristů

06. února 2017 - 12:50

Zpět na seznam článků

O výměnu zdarma si mohou požádat i zpětně

V lednu propadl řidičák 20 tisícům motoristů

ilustrační snímek zdroj foto: MD

Během ledna tohoto roku vypršela platnost řidičského průkazu 20 tisícům lidí. Jedná se o řidičské průkazy z roku 2007 s dobou platnosti na deset let, tedy roku s nejvyšším počtem vydaných řidičáků v historii.

Celkově zbývá během letoška vyměnit ještě přes 720 tisíc průkazů, 20 tisíc z nich již během ledna propadlo, protože si řidiči nepožádali o jejich výměnu včas. „Pokud vám řidičský průkaz propadl, můžete o výměnu bez problémů požádat i zpětně, výměna zůstává i v takovém případě bezplatná. Stačí přijít s platným průkazem totožnosti na příslušný úřad podle místa trvalého bydliště řidiče a donést jednu průkazovou fotografii a současný řidičák,“ upřesnil mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

V případě, že by řidič řídil s propadlým průkazem, vystavuje se riziku pokuty do dvou tisíc korun na místě, v případě správního řízení až 2,5 tisíce korun. „Během února končí platnost dalším téměř 38 tisícům řidičských průkazů, nejvíce jich je během tohoto měsíce k výměně ve Středočeském, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Aktuálně zbývá vyměnit nejvíce průkazů v srpnu, říjnu a listopadu,“ informoval mluvčí.

tabulka zdroj: MD

Nejvíce na pozoru by se měli mít řidiči z Jihomoravského, Středočeského kraje a Prahy, kde zbývá dohromady během roku vyměnit více než 267 tisíc řidičáků. „O nový řidičský průkaz lze požádat již tři měsíce před skončením platnosti a je zcela zdarma, lhůta pro vydání je dvacet dnů. V případě expresního vydání do pěti dnů si řidiči připlatí 500 korun,“ dodal Tomáš Neřold. 

Autor: red., T. Neřold

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: MD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.