Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 25. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tři starší cisterny od profesionálních hasičů zamířily k dobrovolným sborům

25.02.2018 - Tři starší cisterny od profesionálních hasičů...

Počasí

zatazeno

25.02.2018 - Neděle

Teplota: -8 / -14 - Zataženo

zatazeno

26.02.2018 - Pondělí

Teplota: -8 / -13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO! Policisté v civilním autobusu monitorovali provoz na dálnici

28. listopadu 2017 - 14:39

Zpět na seznam článků

Dopravně bezpečnostní akce v Olomouckém kraji

Policisté dálničního oddělení Kocourovec se zaměřili v pondělí 27. listopadu trochu netradičním způsobem na řidiče nákladních vozidel jedoucích po úseku dálnice D35 a D1 v Olomouckém kraji.

Skupina policistů dálničního oddělení v civilním autobusu projížděla zmiňované úseky dálnic a během jízdy monitorovala především kamiony, ale i ostatní vozidla. Zaměřovali hlavně na to, zda se řidiči plně věnují řízení vozu, zda za jízdy např. netelefonují, nečtou noviny nebo nesledují různá záznamová zařízení a také jestli jsou za jízdy připoutáni bezpečnostními pásy. „V případě zjištění porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích, předali informaci policejní hlídce ve služebním vozidle, a ta auto přestupce odklonila na nejbližší parkoviště, kde přestupek vyřešila,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová.

DBA Autobus zdroj: PČR

V hledáčku policistů bylo i bezpečné uložení a upevnění přepravovaného nákladu, technický stav vozidla apod. „Účelem této akce bylo upozornit na přetrvávající nekázeň řidičů a tím také ovlivnit, snížit nehodovost na dálnicích v Olomouckém kraji,“ upřesnila mluvčí.

Dopravně bezpečnostní akce se konala ve spolupráci s krajským koordinátorem BESIP a Krajským úřadem Olomouckého kraje. „Policisté zjistili a řešili patnáct přestupků. V jedenácti případech se jednalo o telefonování za jízdy, ve třech případech bylo vozidlo v nevyhovujícím technickém stavu, jeden řidič si dokonce během jízdy prohlížel mapu a v důsledku toho několikrát přejel do druhého jízdního pruhu. Třináct přestupků policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty a dva přestupky byly oznámeny správnímu orgánu,“ uvedla Marie Šafářová.

DBA Autobus zdroj: PČR

V Olomouckém kraji došlo za deset měsíců letošního roku k 4272 dopravním nehodám, z toho na dálnicích se stalo přes dvě stě padesát nehod, při kterých zemřely tři osoby. „Je to v porovnání s loňským rokem o dvaadvacet nehod více,“ přibližuje neradostnou statistiku mluvčí.

DBA Autobus zdroj: PČR

Podobné dopravně bezpečnostní akce policisté služby dopravní policie plánují i do budoucna.

 
 

Autor: red., pis, zdroj foto a video: PČR

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

O pohár města Šumperka 2018 – I.

O pohár města Šumperka 2018 – I.

Fotek: 56
Přidáno: 25.02.2018

O pohár města Šumperka 2018 – II.

O pohár města Šumperka 2018 – II.

Fotek: 71
Přidáno: 25.02.2018

Výstava Evangelíci na Šumpersku

Výstava Evangelíci na Šumpersku

Fotek: 17
Přidáno: 23.02.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.