Nemocnice Šumperk
Plavání, přednášky, cvičení
Nemocnice Šumperk
Pondělí 22. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za dva dny

21.01.2018 - Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za...

Počasí

zatazeno

22.01.2018 - Pondělí

Teplota: -2 / -6 - Zataženo

snih

23.01.2018 - Úterý

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Nemocnice Šumperk

VIDEO:Potřetí v řadě zvítězili vojáci z hranické brigády

30. ledna 2016 - 06:57

Zpět na seznam článků

V jesenických horách je dobojováno

Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2016 za sebou.

Mezinárodní mistrovství v zimním přírodním víceboji, které v rámci české armády připravila Univerzita obrany v Brně, prověřovalo u vojáků úroveň dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy, vojenského výcviku a také schopnost rychlého a správného rozhodování při plnění úkolů. „Závodníci během třídenní vytrvalostní etapy absolvovali s veškerou výbavou pro přežití dlouhé přesuny v rozbředlém sněhu, bojovali také s deštěm, oblevou a v poslední etapě při výstupu na Praděd se silným větrem, který dosahoval rychlosti až 90 km/h. Do cíle závodu nakonec dojelo všech šestnáct armádních týmů,“ uvedl tiskový mluvčí Petr Pazdera.

WS 2016 - čtvrtý den závodu foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

V poslední soutěžní disciplíně šlo především o rychlost a bezpečné provedení transportu raněného. Vojenské týmy musely nejprve urazit několik kilometrů k vrcholu Pradědu, poté jeden z trojice simuloval zraněného a kolegové ho na saních, respektive transportních nosítkách UT 2000 svezli k Sporthotelu Kurzovní. Trasa svozu raněného vedla po turistické cestě z nejvyššího jesenického vrcholu, přes sedlo pod Pradědem a dále dolů k horskému hotelu Kurzovní.

WS 2016 - čtvrtý den závodu foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

Vítězem 22. ročníku mezinárodního mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2016 se stalo družstvo 7. mechanizované brigády Hranice ve složení nadporučík Viktor Novotný (74. lehký motorizovaný prapor Bučovice), četař Ivo Vrba a desátník Milan Wurst (73. tankový prapor Přáslavice). „Máme obrovskou radost, že jsme opět zvítězili. Žádné české družstvo třikrát za sebou ještě nezvítězilo. Nám se to nyní podařilo," zhodnotil výsledek hlídky s nadšením četař Ivo Vrba. „Nebylo to vůbec jednoduché, museli jsme celou dobu makat a opět se to povedlo," uvedl pro Český rozhlas kapitán družstva nadporučík Viktor Novotný. 

WS 2016 - vítězný tým foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

Stříbrné medaile vybojovali rotmistr Josef Zlámal, desátník Ladislav Sás a svobodník Martin Man ze 73. tankového praporu Přáslavice. Bronz zaslouženě získali nadporučík Michal Pech, praporčík Milan Menzel a rotmistr Miroslav Šroler z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi. A jak se v soutěži umístila zahraniční družstva? Slovinští vojáci skončili na 9. místě, němečtí horští myslivci na 11. příčce a příslušníci rakouské horské brigády na 14. místě. Družstvům Univerzity obrany se moc nedařilo, i když se její členové velice snažili. Tým UO I obsadil 12. místo, družstvo UO II předposlední 15. místo a hlídka FVZ UO 16. pozici.  ​

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář, rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl, velitel 7. mechanizované brigády plukovník Pavel Lipka a další představitelé české armády a civilních firem.

WS 2016 - Generálporučík Josef Bečvář hovoří k účastníkům závodu foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

Slavnostní ceremoniál proběhl na vojenské zotavovně Ovčárna pod Pradědem, která se každoročně stává logistickou základnou celé soutěže.

WS 2016 - účastníci 22. ročníku závodu foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

Autor: red., Petr Pazdera, foto: Jiří Pařízek - Armáda ČR

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za dva dny

Zloděj z ukradené karty provedl přes šedesát plateb za dva dny

Policie radí, jak bezpečně zacházet s platební kartou

Do Šumperku směřuje nová zdravotnická technologie

Do Šumperku směřuje nová zdravotnická technologie

Nemocnice letos chystá investovat napříč jednotlivými pracovišti

Na festivalu Welzlování se bude běhat s kufrem

Na festivalu Welzlování se bude běhat s kufrem

Zvláštní cenu, kdo svým kostýmem nejvěrněji napodobí zábřežského cestovatele J. E. Welzla

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.