Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hřbitovního vandala policisté dopadli během dvou dnů

20.01.2018 - Hřbitovního vandala policisté dopadli během dvou dnů -...

Počasí

snih

21.01.2018 - Neděle

Teplota: 0 / -3 - Sníh

zatazeno

22.01.2018 - Pondělí

Teplota: -2 / -6 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO: Řidiči nezapomeňte přezout!

31. října 2017 - 11:29

Zpět na seznam článků

Na zimní pneumatiky

Blíží se zimní období, což znamená pro řidiče přezutí motorových vozidel na zimní pneumatiky.

Policie upozorňuje řidiče, že v období od 1. listopadu do 31. března platí provoz vozidel v zimním období. „To znamená, že pokud se v dané době na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, nebo lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat, že se na pozemní komunikaci během jízdy může vyskytovat souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza, lze užít motorové vozidlo pouze se zimními pneumatikami,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

U motorového vozidla do 3500 kg na všech kolech s hloubkou dezénu nejméně 4 mm. U motorového vozidla převyšující 3500 kg na všech kolech hnacích náprav s hloubkou dezénu nejméně 6 mm. „Povinnost se nevztahuje na náhradní pneumatiku použitou v případě nouzového dojetí,“ upřesnil mluvčí.

Řidiči se ve stejném období od 1. listopadu do 31. března mohou setkat s dopravní značkou „Zimní výbava“, která přikazuje řidiči motorového vozidla pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik.

dopravní značka Zimní výbava zdroj: BESIP

Pokud se řidiči chystají do hor, určitě by neměli zapomenout na sněhové řetězy. Ve vyšších polohách se mohou setkat s dopravní značkou „Sněhové řetězy“, která přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola.

dopravní značka Sněhové řetězy zdroj: BESIP

Policisté budou provádět namátkové kontroly. „V případě zjištění přestupku hrozí řidiči pokuta do výše dvou tisíc korun,“ dodal Libor Hejtman.

Autor: red., pis, zdroj foto: BESIP

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.