Nemocnice Šumperk - lékárna
Jesenická ortopedie
Nemocnice Šumperk
Středa 21. března 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší kniha o fake news

21.03.2018 - Nejlepší kniha o fake news - LiStOVáNí v zábřežském...

Počasí

skorojasno

21.03.2018 - Středa

Teplota: 0 / -5 - SkoroJasno

polojasno

22.03.2018 - Čtvrtek

Teplota: 3 / -5 - PoloJasno

Nemocnice oční

Voda je stále politické téma

14. března 2018 - 00:02

Zpět na seznam článků

„Vodárenství není místo na experimenty,“ říká ředitel ŠPVS

Voda je stále politické téma

Šumperk - sídlo ŠPVS a.s. zdroj foto: KS

Krátký rozhovor s Radimem Jiroutem, ředitelem Šumperské provozní vodohospodářské společnosti, která dodává pitnou vodu a odvádí i čistí splašky více než osmdesáti tisícům obyvatel severní části Olomouckého kraje.

V létě loňského roku jste hovořil o situaci ve vodohospodářství, vzhledem k tomu, že různým společnostem, včetně ŠPVS, končí v roce 2020 smlouva k provozování vodovodů a kanalizací. Z Vašich slov bylo cítit, že i přes veškeré silné argumenty na Vaší straně, hovořící v prospěch zachování současného modelu spolupráce, nejsou jim, někteří zastupitelé měst a obcí, ochotni naslouchat. Jak se situace od té doby změnila?

Radim Jirout: Bohužel, nezměnila se a ještě více se přiostřila. Vodohospodářství je stále více politické, než odborné téma a navíc, ze strany některých osob při jednání zastupitelstev měst a obcí, dochází ke sdělování lživých a nepravdivých informací s cílem poškodit naši společnost. Osobně z toho mám rozpačitý dojem, doufal jsem, že více než o politiku půjde na konec o kvalitu služeb za dobrou cenu pro občany. Často se ale na zastupitelstvech vytahují zástupná politická témata a neřeší se fakta. Občas si říkám, jestli za tím není i snaha o budoucí osobní prospěch některého ze zastupitelů. Ale, to mohou posoudit občané sami, protože z naprosté většiny těchto jednání jsou přístupné video záznamy a zápisy.

Generální ředitel – Ing. Radim Jirout, MBA zdroj foto: KS

Má někdo důvod být nespokojen s prací Vaší společnosti?

Radim Jirout: To určitě ne. Svou práci děláme už dlouho a velmi dobře. Občané se o tom mohou přesvědčit kdykoliv, kdy otočí kohoutkem a teče jim kvalitní voda. Snížili jsme dlouhodobě ztráty vody ze čtyřiačtyřiceti procent na jedenáct procent, což je údaj na úrovni vyspělých evropských států. Staráme se o vodní zdroje i vodovodní síť a investujeme do jejího rozvoje i rozvoje služeb občanů, stejné je to i v případě kanalizace a čistíren odpadních vod. Za pronájem sítě platíme ročně městům a obcím více než sto milionů korun, které slouží na investice a rozvoj sítí. Navíc nás smlouva zavazuje k dalším investicím do sítě, kdy do havarijních a obnovujících oprav dáváme dalších více než dvacet milionů korun. Celé naše hospodaření prošlo naposledy před dvěma lety nezávislým technickým auditem a bez chyb. Nemáme co, skrývat. A když přijdou další audity, věřím, že proběhnou opět s výborným výsledkem. Jsme komerční společností a našim cílem je tvorba přiměřeného zisku, který je ovšem ve vodárenském oboru přísně regulován státem. Navíc, tím, že patříme zahraniční vodohospodářské společnosti, máme přístup k nejmodernějším technologiím a pracujeme maximálně efektivně.

Jak vidíte Vaši budoucnost v zásobování vodou na Šumpersku?

Radim Jirout: Pokud se podíváte pragmaticky na fakta, je jasné, že nejvýhodnější variantou pro koncového zákazníka je otevřené koncesní řízení. I když se valná hromada VHZ, a.s. ještě definitivně nerozhodla, věříme, že zvítězí zdravý lidský rozum a kvalitní služby za dobrou cenu pro občany. Vodárenství není místo na experimenty.

Autor: Komerční sdělení

Fotogalerie

Šumperk - sídlo ŠPVS a.s.          zdroj foto: KS

Související články

Další články z rubriky

Nejlepší kniha o fake news

Nejlepší kniha o fake news

LiStOVáNí v zábřežském kině Retro

Armáda spásy otevřela na Šumpersku „Domov přístav“

Armáda spásy otevřela na Šumpersku „Domov přístav“

Jde již o čtvrté zařízení na území České republiky

Řidiči na Jesenicku se nepodařilo zvládnout smyk

Řidiči na Jesenicku se nepodařilo zvládnout smyk

Výše škody dosáhla sto padesáti tisíc korun

Exkluzivní Fotogalerie

Keltský večer v Šumperku I.

Keltský večer v Šumperku I.

Fotek: 41
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku II.

Keltský večer v Šumperku II.

Fotek: 67
Přidáno: 04.03.2018

Keltský večer v Šumperku III.

Keltský večer v Šumperku III.

Fotek: 31
Přidáno: 04.03.2018

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.