World Inline Cup Ostrava

23. června 2015 - 10:51

Chladné a deštivé počasí sportovcům nepřálo

Ostrava World InIine Cup 2015 foto: František Porteš

Třetí červnový víkend patřila Ostrava vyznavačům inline. Ve dnech 19. a 20. června se stala dějištěm prvního inline závodu letošního roku v rámci seriálu Life Inline. Ten navíc byl součástí posledního závodu World InIine Cup 2015.

Dvoudenní bruslařský svátek již při pátečním večerním rozbruslení nepříjemně poznamenal déšť. Na start sobotního hlavního závodu, který se jel na atraktivní trati v Ostravě – Porubě se postavili sportovci z 16 zemí. Museli absolvovat 11 městských okruhů, což představuje vzdálenost 33,3 kilometry. (trasa byla muže i ženy shodná)

Hlavní nepřítel letošního seriál, studený déšť, ušetřil pouze dětské dopolední závody. Před hlavním závodem se mohutně rozpršelo. Závodníci byli nuceni vyměnit kolečka a nasadit bezpečnější na mokrý povrch. Se studeným deštěm se snažilo vyrovnat v závodním tempu 83 mužů a 18 žen.

Náročný závod vyhrál Peter Michael (NZL), druhý se umístil Bart Swings (BEL), třetí pozici obhájil Jacob Ulreich (AUT). Čtvrté místo obsadil český reprezentant Ondřej Suchý.

Mezi závodníky byl také člen týmu TJ Sokol Šumperk Milan Jeřábek, který obsadil v absolutní klasifikaci 31 místo a první místo ve své věkové kategorii.

V ženách zvítězila Juliete Pouydebat (FRA), druhá Alexandra Goss (POL) a třetí místo si vybojovala naše olympionička Kateřina Novotná.

Autor: red., f.p., foto: František Porteš

Ostrava World InIine Cup 2015        foto: František Porteš