Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 26. září 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Záchranáři několik hodin marně hledali myslivce pod Kralickým Sněžníkem

26.09.2017 - Záchranáři několik hodin marně hledali myslivce pod...

Počasí

oblacno

26.09.2017 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

polojasno

27.09.2017 - Středa

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Z trhu se musí stáhnout japonský čaj

29. června 2017 - 13:50

Zpět na seznam článků

Obsahuje nepovolné množství pesticidu

Z trhu se musí stáhnout japonský čaj

nevyhovující čaj zdroj foto: SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila dovozci a distributorovi čajů, společnosti Contry Life Nenačovice, aby neprodleně stáhl od všech svých odběratelů a ze všech svých poboček nevyhovující šarži japonského sypaného čaje HIRA BANCHA / Čaj Bancha sypaný, v balení 100 g, DMT 17. 6. 2018 a 20. 1. 2019, OSAKA, Japonsko.

nevyhovující čaj zdroj foto: SZPI

Laboratorní rozbor zemědělské inspekce zjistil v čaji přítomnost pesticidu dinotefuranu v koncentraci cca pětinásobně překračující nejvyšší povolený limit.

Předmětný čaj z Japonska s dobou minimální trvanlivosti do 17. 6. 2018 provozovatel nakoupil v množství 250 kg a celou zásilku již rozprodal odběratelům, kteří dosud vrátili 4,3 kg. Šarži čaje s  dobou minimální trvanlivosti do 20. 1. 2019 provozovatel až do okamžiku zákazu prodal 78,9 kg a odběratelé dosud vrátili 6,4 kg.

Celková velikost nevyhovujících šarží - vzhledem k typickému dávkování - představuje řádově desítky tisíc dávek čaje. „Na základě zjištění inspektoři nařídili společnosti nejen stažení nevyhovujících šarží čajů, ale i provedení rozborů zkoumajících přítomnost více druhů pesticidů na vlastní náklady u dalších šarží od předmětného dodavatele z Japonska,“ informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Zjištění nepovolených koncentrací pesticidů v sortimentu sypaných čajů z Japonska je relativně ojedinělé, častěji inspekce v poslední době zjišťuje tento prohřešek u čajů z Číny.

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

nevyhovující čaj                zdroj foto: SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.