Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 18. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Celní správa kontroluje dálniční známky

17.02.2018 - Celní správa kontroluje dálniční známky - Řidičům...

Počasí

polojasno

18.02.2018 - Neděle

Teplota: 1 / -4 - PoloJasno

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 1 / -5 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

29. ledna 2018 - 15:01

Zpět na seznam článků

Skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady

Za hazard bez povolení hrozí až padesátimilionová pokuta

ilustrační snímek zdroj foto: GŘC

​Celní správa České republiky působí od loňského ledna jako dozorový orgán v oblasti provozování hazardních her. Tato kompetence celní správě náleží na základě zákona o hazardních hrách.

K 1. lednu skončila platnost některých rozhodnutí o povolení vydaných ministerstvem financí nebo obecními úřady. „Nejčastěji se jedná o povolení k provozování výherních hracích přístrojů, tedy nejstarších technických zařízení v tzv. zvláštním provozním režimu – v restauracích a podobných zařízeních,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Celní úřady budou skutečný stav v těchto provozovnách aktuálně ověřovat. „Z tohoto důvodu někteří provozovatelé hazardních her nově provozují technickou hru v souladu se základním povolením a povolením k umístění herního prostoru dle zákona o hazardních hrách,“ uvedla mluvčí.

Generální ředitelství cel upozorňuje na ustanovení zákona o hazardních hrách, které stanoví zákaz výskytu nepovolených technických zařízení v herním prostoru. „Pokud bude takový přístroj (i vypnutý) v herním prostoru umístěný, bude celním úřadem zadržen a provozovateli může být ve správním řízení uložena pokuta až do výše tří milionu korun. Jestliže technické zařízení bude provozováno v prostoru bez příslušného povolení, může pokuta dosáhnout výše padesát milionů korun, nebo s ohledem na další skutečnosti (umístění, počet a jiné) bude policejní orgán celní správy prověřovat, zda nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu podle trestního zákoníku,“ upozorňuje Hana Prudičová.

Autor: red., m.f., - GŘC

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: GŘC

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.