Neděle 18. února 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Celní správa kontroluje dálniční známky

17.02.2018 - Celní správa kontroluje dálniční známky - Řidičům...

Počasí

polojasno

18.02.2018 - Neděle

Teplota: 1 / -4 - PoloJasno

polojasno

19.02.2018 - Pondělí

Teplota: 1 / -5 - PoloJasno

Zábřeh investoval do moderního workoutu

01. února 2018 - 13:57

Zpět na seznam článků

Město potěšilo sportovce rozšířením hřiště

Zábřeh investoval do moderního workoutu

Zábřežské workoutové hřiště zdroj foto: muz

Zábřežské workoutové hřiště, které vzniklo ve spolupráci se sportovci v části sídliště Výsluní, slouží od roku 2015 sportovním nadšencům z řad široké veřejnosti.

Dva roky od jeho založení město vyhovělo požadavku na rozšíření o dalších osm cvičebních prvků, který vzešel ze vzrůstajícího zájmu o tyto sportovní aktivity.  „Jsme nadšeni, že nám město umožnilo provozovat náš oblíbený sport venku na čerstvém vzduchu a navíc zdarma. Díky rozšíření stávajícího moderního workoutového hřiště nás může cvičit více skupin ve stejném čase. Nemůžeme se dočkat jara, až budeme moci vyzkoušet všechny nové cvičební prvky a možnosti hřiště,“ sdělila místní fitness sportovkyně Veronika Konrádová.

Hřiště Zábřeh vybudoval za dvě stě tisíc korun a loňská investice přišla město na 250 tisíc korun. Vznikla zde dopadová plocha v rozměru šest krát osm metrů. Rozšíření sportoviště umožnilo, aby se doplnilo osm cvičebních prvků – Bench Dip Cut, Stalks, Pole Dance, Step-up, Six Pack Dip a Mini Bar Set.

Zábřežské workoutové hřiště zdroj foto: muz

Město má s rozšířením nabídky pro sporty plány i v dalších letech. „Vytváření sportovního zázemí je dlouhodobým záměrem města a je velmi potěšující, když jsou nově budovaná sportoviště intenzivně využívaná. V letošním roce máme v plánu dokončení BMX a MTB dráhy či výstavbu parkourového hřiště,“ představil nejbližší plány města starosta František John.

Workout je moderní sport zaměřený na cvičení s vlastní vahou, kombinaci posilovaní s trochou akrobacie a gymnastickými prvky. Jeho základem jsou shyby, kliky, dipy na bradlech, dřepy a jejich různé variace.

Autor: red., l.m.,zdroj foto:muz

Fotogalerie

Zábřežské workoutové hřiště                zdroj foto: muz

Další články z rubriky

Šumperské letiště bude mít novou přistávací dráhu

Šumperské letiště bude mít novou přistávací dráhu

Zhotovitelem bude druhá firma vybraná v pořadí

Šumperská přehlídka ŠPEK

Šumperská přehlídka ŠPEK

Připravuje se třináctý ročník

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.