Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. listopadu 2017 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie zimní údržby

23.11.2017 - Z historie zimní údržby - Výstava v silničním muzeu...

Počasí

zatazeno

23.11.2017 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Zataženo

skorojasno

24.11.2017 - Pátek

Teplota: 7 / 2 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba

07. listopadu 2017 - 21:51

Zpět na seznam článků

Připravuje se již od listopadu

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba

Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba zdroj foto:muz

Atmosféru blížících se vánočních svátků podpoří v Zábřeze nová vánoční výzdoba. Stávající výzdobu, pořízenou před téměř dvaceti lety, vystřídají moderní světelné prvky a 3D postavy.

Instalaci zahájili pracovníci Technických služeb Zábřeh začátkem listopadu. Nová vánoční výzdoba města bude rozsvícena spolu s vánočním stromem na první adventní neděli 3. prosince. Nová vánoční výzdoba představuje na sto kusů světelných vloček, světelných kabelů a závěsů, které budou instalovány nejen v centru města, ale nově už také na ulice Valová, Československé armády, Komenského či Postřelmovská. O světelné řetězy s FLASH efektem budou doplněny javory na náměstí Osvobození i Masarykově náměstí.

Zábřeh - vánoční výzdoba - vjezd na Masarykovo náměstí zdroj foto: muz stĂ­

Budovu radnice a vjezd na Masarykovo náměstí pak oživí 3D andělští trubači. „V posledních letech se město soustředilo na opravy komunikací po náročné rekonstrukci kanalizace. Vzhledem k tomu, že se nám daří dobře hospodařit a jsme velmi úspěšní v získávání dotací, určitě si občané i město novou výzdobu zaslouží,“ sdělil starosta František John. Stávající prvky vánoční výzdoby budou mít stále své uplatnění v místních částech města.

V loňském roce město v součinnosti se Skautským oddílem Žáby Zábřeh zavedlo tradici společného rozsvěcování živého vánočního stromu u radnice na Masarykově náměstí.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se letos koná na první adventní neděli 3. prosince a program začne už od patnácti hodin. „Děti se mohou těšit na slaměný betlém, výtvarnou dílnu, vánoční tradice, či zimní fotokoutek. Mohou si také přinést přání pro Ježíška nebo ho přímo u stromečku napsat s paní Zimou. Za odměnu dostanou perníček a zábřežské omalovánky nebo pexeso,“ zve na akci tisková mluvčí města Lucie Mahdalová. Ve stejný den bude poprvé rozsvícena i nová vánoční výzdoba města.

Autor: red., muz., zdroj foto: muz

Fotogalerie

 Zábřeh prozáří nová vánoční výzdoba     zdroj foto:muz

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Noc divadel 2017 v Šumperku - I.

Noc divadel 2017 v Šumperku - I.

Fotek: 77
Přidáno: 20.11.2017

Noc divadel 2017 v Šumperku - II.

Noc divadel 2017 v Šumperku - II.

Fotek: 77
Přidáno: 20.11.2017

 Večerní listopadové Brno

Večerní listopadové Brno

Fotek: 55
Přidáno: 17.11.2017

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.