Zábřežský sportovec David Jílek zahájil triatlonovou sezonu v Ejlatu

30. ledna 2018 - 13:23

Svým 24. Ironmanem – report ze závodu

Zábřežský sportovec David Jílek zahájil triatlonovou sezonu v Izraeli zdroj foto: FB D. Jílek

Závod na ironmanských distancích (3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a maratonský běh) se konal v pátek 27. ledna v izraelském Ejlatu na břehu Rudého moře.

Start byl stanoven na čtvrt na sem ráno místního času. Závodníci plavali dva okruhy 1900 m s výlezem z vody. David doplaval s časem 53 min. 37s. na čtvrtém místě.

Cyklistická část začínala ostrým stoupáním do hor na sever od Ejlatu, kdy během prvních dvaceti kilometrů, závodníci vystoupali od mořské hladiny do výšky kolem osmi set nad mořem. Potom trať vedla v horách kolem hranice s Egyptem, kde vál silný vítr a teplota se pohybovala kolem 5°C. Všichni závodníci museli povinně použít bundy s dlouhým rukávem. Silný vítr skoro znemožnil zalehnout do hrazdy a závodníci museli neustále kontrolovat stabilitu.

Během cyklistické části se David probojoval na druhé místo a do druhého depa, které bylo nahoře v horách dojel v čase 5 hod. 50 min. Nyní už čekal na triatlonisty deset kilometrů nepříjemného seběhu po asfaltu k moři a zbytek maratonu v ulicích Ejlatu a po promenádě kolem moře.

Jelikož měl David za zády pronásledovatele s odstupem do pěti minut třetího a osmi minut čtvrtého, nebylo čas přemýšlet nad tím, jak to bolí a do cíle doběhl v čase maratonu 3 hod. 8 minut na celkovém druhém místě, za vítězným Němcem Shrammem. Celkový čas 9 hodin 59 minut. Dle slov Jílka, to byl opravdu jeden z nejtěžších Ironmanů, které absolvoval.