Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. ledna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský dekret

23.01.2018 - Ředitel FN Olomouc Roman Havlík převzal profesorský...

Počasí

snih

23.01.2018 - Úterý

Teplota: 1 / -4 - Sníh

obcasny-dest

24.01.2018 - Středa

Teplota: 0 / -1 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Značku Jeseníky originální produkt® mají nově další subjekty

27. května 2012 - 14:00

Zpět na seznam článků

Výjimečnost i tradici reprezentují nové originální produkty Jeseníků

Značku Jeseníky originální produkt® mají nově další subjekty

penzion Bělá - držitel ocenění foto:MAS Horní Pomoraví

O zbrusu nové produkty i služby se rozrostla ve středu 23. května značka Jeseníky originální produkt. Certifikační komise se opět přesvědčila, že v Jeseníkách vznikají výjimečné výrobky a poskytují se nadstandardní služby.

V prvním kole certifikace letošního roku se objevily tři produkty. K tradičnímu a v současnosti málo rozšířenému oboru patří sedlářství.

sedlar_Lubomir_Jelinek_II

A právě s výrobky sedlářského mistra Lubomíra Jelínka z Hanušovic získaly značku Jeseníky originální produkt. „Fungujeme od roku 1998. Pracujeme ve třech lidech a k našemu sortimentu patří výroba chomoutových i prsních postrojů pro jízdu těžkými povozy, jezdecké potřeby pro jízdu na koni jako sedla, uzdění, řemenářství a zabýváme se také kočárnictvím a renovací kočárů,“ vyjmenoval své aktivity Jelínek.

Další dva produkty, které získaly certifikát, spojuje jedinečný rukopis a citlivá práce. Vitráže Ivety Strnadové z Vrbna pod Pradědem zdobí například krnovskou synagogu či kapli ve Františkově u Jeseníku. Zabývá se rovněž výrobou drobných šperků či efektních ozdob zrcadel speciálními, ručně válcovanými barevnými skly.

Zcela originální drátované výrobky pochází z dílny Dany Frydrychové z Jedlí. Kromě ozdobné funkce, se její práce z černého žíhaného drátu vyznačuje užitkovostí. Pod rukama křehké ženy tak vznikají složité hodiny, šperkovnice, zvony nebo lucerny

.Frydrychova

Ke stávajícím dvěma originálním jesenickým službám se přiřadilo sedm nových subjektů z celých Jeseníků od Zábřežska, přes Jesenicko či Bruntálsko. Originální služby nabízejí jak luxusní restaurace, tak rodinné podniky a nechybí mezi nimi ani provozovatelé horských chat. Regionální značky v České republice zavádí národní koordinátor Asociace regionálních značek, o.s.  Koordinátorem projektu Jeseníky - originální produkt je MAS Horní Pomoraví. Jesenický region nyní reprezentuje 39 originálních produktů a 9 stravovacích či ubytovacích služeb.

Informace pro zájemce o značku ZDE.

 

Autor: red.,B.Haušková, foto archiv MAS Horní Pomoraví

Fotogalerie

penzion Bělá - držitel ocenění       foto:MAS Horní Pomoraví

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.