Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 26. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v sociálních službách

25.06.2019 - Krajské zastupitelstvo ocenilo ženy pracující v...

Počasí

26.06.2019 - Středa

Teplota: 33 / 20 - SkoroJasno

27.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 28 / 17 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Atrakce musí být bezpečné

07. března 2019 - 11:45

Zpět na seznam článků

Inspekce jich zkontrolovala devadesát

 Atrakce musí být bezpečné

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce provedla v průběhu loňského roku kontroly zaměřené na bezpečnost provozu prostředků lidové zábavy. Inspektoři uskutečnili čtyřicet kontrol. V jejich rámci zkontrolovali devadesát pouťových atrakcí, včetně lanových center.

Nedostatky byly zjištěny ve čtyřiceti případech. „Výsledky akce potvrzují, že se u některých výrobků vyskytují především provozní nedostatky, které jsou provozovatelé schopni velmi rychle odstranit. Přesto je nutné v kontrolách nadále pokračovat a zabránit tak používání nevyhovujících zařízení s určitou mírou nebezpečí pro konečného spotřebitele,“ říká vedoucí oddělení techniky České obchodní inspekce Lucie Šnajdrová. 

Zjištěné nedostatky převážně spočívaly. „Ve vyšším nástupu na atrakci, nedostatečných zádržných prostředcích, nerovnostech ploch, ostrých hranách v jednotkách pro pasažéry, chybějících zádržných zařízeních, jako byly pásy autíček, nezakrytých pružinách trampoliny nebo nebyla provedena periodická kontrola lanového centra,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Závady byly v průběhu kontroly odstraněny. „S výjimkou dvou lanových center provozovaných podnikatelem z Karlovarského kraje. Podnikatel obě centra uzavřel a ukončil jejich provoz,“ informoval mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.