Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Baterie a akumulátory vykupují obchodníci téměř bez závad

03. ledna 2014 - 10:46

Zpět na seznam článků

„Systematické kontroly od roku 2010 se osvědčily,“ kontatuje ČOI.

 Baterie a akumulátory vykupují obchodníci téměř bez závad

ilustrační snímek zdroj:čoi

Česká obchodní inspekce dle zákona o odpadech kontroluje plnění povinností týkajících se uvádění baterií a akumulátorů na trh nebo do oběhu, jejich označování a zajištění zpětného odběru výrobcem a posledním prodejcem.

Přenosné baterie a akumulátory patří mezi výrobky, jejichž značení, informační povinnosti distributorů při prodeji a také zpětný odběr použitých výrobků jsou regulovány zákonem o odpadech. „Kontroly probíhaly formou kontrolních nákupů v maloobchodních prodejnách nabízejících baterie, akumulátory nebo výrobky se zabudovanými bateriemi nebo akumulátory,“ uvedl tiskový mluvčí České obchodní inspekce Jan Rotbauer.

Pozitivním výsledkem kontrolní akce zaměřené na přenosné akumulátory a baterie je, že nebyly zjištěny vážné nedostatky v plnění povinností při uvádění těchto výrobků na trh nebo do oběhu, v jejich označování nebo zajištění zpětného odběru výrobcem a posledním prodejcem, jak stanoví zákon o odpadech. „Pouze jeden kontrolovaný subjekt porušil informační povinnosti o zpětném odběru a odděleném sběru a současně nedodržel povinnost zajistit zpětný odběr. V tomto směru lze konstatovat, že se preventivní a informativní činnost obchodní inspekce v rámci dozoru plně osvědčila,“ doplňuje mluvčí Jan Rotbauer.

Autor: red.,J.Rotbauer

Fotogalerie

ilustrační snímek                 zdroj:čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.