Pondělí 18. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Druhá liga mění formát

17.06.2018 - HOKEJ: Druhá liga mění formát - Schváleno!

Počasí

Přeháňky-Déšť

18.06.2018 - Pondělí

Teplota: 26 / 14 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 26 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Bobři se nevzdávali, ale závěr zápasu jsme zvládli uhlídat,“ říká Milan Ostřanský

07. ledna 2018 - 08:24

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR a útočníkem šumperských Draků

 „Bobři se nevzdávali, ale závěr zápasu jsme zvládli uhlídat,“ říká Milan Ostřanský

Milan Ostřanský - útočník Draků (na snímku vpravo) foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Do nového kalendářního roku Draci ve středu nevykročili pravou nohou, když je na svém ledě zaskočila poslední Opava. Domácí zápas s Valašským Meziříčím ale pro svěřence kouče Pavla Hulvy dopadl mnohem lépe. Už ve 4. minutě zařídil změnu skóre útočník Milan Ostřanský. Během druhé dvacetiminutovky Šumperk přidal další dva zásahy, výhru 6:3 pečetil ofenzivně zdařilou třetí třetinou. Informovali jsme ZDE

Severomoravané tak potvrdili, že na svém kolbišti nemají problém pravidelně střílet pět a více gólů. „Neúspěch v Opavě nikdo nečekal, takže jsme dnes měli proti Bobrům velkou motivaci,“ hodnotil duel s Valachy třiadvacetiletý forvard.

Milan Ostřanský - útočník Draků foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Jak hodnotíte dnešní utkání s Valašským Meziříčím?

Milan Ostřanský: Myslím, že jsme to nakonec zvládli dobře. V první třetině nám tam spadl pouze jeden gól, ale po herní stránce jsme předvedli poctivý výkon. Potom už jsme si výsledek pohlídali a dali na domácím ledě zase šest branek, takže podle mě v pohodě. Znovu se nám podařilo ukázat, že chceme vyhrávat.

Měli jste po prohře s Opavou ještě větší motivaci zvítězit?

Milan Ostřanský: Samozřejmě. Neúspěch na ledě Slezanu nikdo nečekal, ani my sami. Tohle se nemělo stát. Museli jsme nezdar před svými fanoušky nějak odčinit, což se nakonec povedlo.

V čem vidíte hlavní příčinu neúspěchu při duelu proti Opavě?

Milan Ostřanský: Velkou roli hraje, že jsme na začátku sezóny nastoupili jen k samým venkovním zápasům, teď zase pro změnu hrajeme pořád doma, takže si potřebujeme zvyknout i na jiné stadiony. Když hrajete tak dlouho na svém ledě a najednou máte jet do Opavy, není to nic jednoduchého. Což nás pochopitelně neomlouvá. I když nechci Slezan podceňovat, jsou poslední tým tabulky a takovéto celky musíme porážet rozdílem třídy.

Mrzí prohra se Slezanem o to víc, že jste nevyužili šance stáhnout náskok Hodonína?

Milan Ostřanský: Je to tak. Kdybychom nad Opavou vyhráli, chybí nám teď na Drtiče jeden bod a v dohledné době je máme šanci předehnat, takhle to bude daleko těžší. Pořád se ale jedná jen o jednu prohru, chceme dál bojovat a usilovat o posun na druhé místo.

Ale zpátky ke klání s Valašským Meziříčím. Hosté ještě ve třetí třetině snížili na 2:5 a snažili se o dramatizaci. Povedlo se jim to, nebo už jen symbolicky dotahovali?

Milan Ostřanský: Určitě se nechtěli za žádnou cenu vzdát. Byli by hloupí, kdyby to ještě aspoň nezkusili. Ale myslím, že jsme si závěr pohlídali, i když do naší branky padly nějaké zbytečné góly. Nicméně konečný výsledek je 6:3, takže podle mě v pohodě.

Dnes jste dal hned na začátku první třetiny gól na 1:0, mohl byste ho popsat?

Milan Ostřanský: Kuba Lehečka mi nahrál puk a já jsem se najednou ocitl úplně sám před soupeřovým gólmanem. Pak jsem kotouč pověsil někam nad lapačku nebo nad rameno, bylo tam dost místa. Tak jsem to zkusil a padlo to tam.

Šumperk vs Valašské Meziříčí zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

 
 
 
 

Autor: red., Martin Schwarz, zdroj foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Fotogalerie

Milan Ostřanský - útočník Draků (na snímku vpravo)   foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Další články z rubriky

V Olomouci poběží vytrvalecká špička včetně mistryně světa

V Olomouci poběží vytrvalecká špička včetně mistryně světa

Chybět nebude ani Vrabcová - Nývltová a Homoláč

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.