Havl. Brod vs Draci Šumperk 4:5p

22. září 2019 - 09:23

Havl. Brod vs Draci Šumperk zdroj foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Neuvěřitelná bitva se strhla v rámci 4. kola 2. hokejové ligy na ledě Havlíčkova Brodu v sobotu 21. září. Draci v polovině zápasu vedli 3:0 a zdálo se, že mají nakročeno k dalšímu vítězství na půdě soupeře. Jenže v následujících minutách mířili hosté jeden za druhým na trestnou lavici, Gewiese navíc inkasoval pětiminutový trest a Brod se vrátil do zápasu. Dokázal skóre srovnat, odpovědět i na pozdní gól na 4:3, ale na vítěznou trefu Tadeáše Jaroše v prodloužení už samozřejmě nemohl domácí celek jak odpovědět. Nervózní a dramatické utkání tak urvali Draci a uhájili tak vedení v soutěži, zatímco jejich soupeř poprvé v sezóně prohrál!

Branky a nahrávky: 34. Cachnín (Semrád, Plachý), 36. Třetina (Semrád, Přidal), 46. Přidal (Třetina, Semrád), 57. Matušík (Kadlec, Vala) - 15. Milfait (M. Haloda, Jaroš), 30. Spratek (Pokorný, Krejčiřík), 31. Vachutka (Sedlák, Jaroš), 57. Drtil (Antonov), 62. Jaroš (Sedlák, Drtil). Rozhodčí: Král - Horký, Roupec. Vyloučení: 4:10, navíc Gewiese 5+do konce utkání (bodnutí špičkou hole). Využití: 1:2. Diváci: 648. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Havl.Brod.:Holík – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Kadlec, Matušík, Voříšek – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda

Šumperk: Wanecki – Drtil, Sedlák (A), Gewiese (C), Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait (A), Vachutka – Krejčiřík, Spratek, Pokorný – Scheuter, Antonov, Hroch – Urban, Šíp, Haluza

Bezesporu šlágr 4. kola 2. ligy skupiny Východ se odehrál v Havlíčkově Brodu. Domácí celek vstupoval do zápasu jako druhý tým tabulky, přičemž z čela chtěl svrhnout právě Draky. Jak se na konci dramatického duelu prokázalo, na prvních dvou místech tabulky k žádným změnám nedošlo.

Hned úvodní vteřiny zápasu nabídly velké šance na obou stranách, ale domácí rodák v šumperských službách Milfait ještě neskóroval, podobně dopadl i Voříšek, jehož rána trefila tyč. Ve velké příležitosti se v 9. minutě neprosadil Vachutka a v polovině třetiny měl druhou obrovskou tutovku v utkání Voříšek. Jeho ale v úniku vychytal skvělý Wanecki.

Havl. Brod vs Draci Šumperk foto: Věra Václavková Draci Šumperk

Skóre se měnilo až ve 13. minutě, když se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Po přihrávce obránce Halody se přesnou ranou prezentoval Jan Milfait, který tak otevřel účet utkání. Draci měli do konce třetiny více ze hry, ale své šance již nezužitkovali.

Ve druhé třetině to dlouho vypadalo velice vesele. Wanecki nejprve vymazal Juráně i Matušíka v jejich obrovských šancích. A pak to vzali do ruk jeho spoluhráči. Po souhře Krejčiříka s Pokorným dostal kotouč na hůl Daniel Spratek a centr druhé formace trefil. Vzápětí se posadil na trestnou lavici domácí kapitán Třetina, ale do konce trestu za katrem nevydržel. Do rány se opřel nejproduktivnější hráč Draků Daniel Vachutka a rána šumperského odchovance poslal hosty do vedení 3:0.

Nadějné vedení ale postupem času vzalo za své. Draci ještě nevyužili další velké šance a pak soupeř z ojedinělé šance těchto fází hry snížil. Na konci akce stál junior Richard Cachnín, který zažívá výborný úvod sezóny a znovu tak mohl udělat radost svému otci, trenérovi týmu. Další bravurní zákroky pak předvedl Wanecki. Domácí zvyšovali tempo a v následných minutách jim hrály do not i početné přesilovky.

Hned tu první využil po pěti vteřinách hry Miroslav Třetina. Odpověď měl na hokejce Hroch, ale domácí zachránilo štěstí, když odchovanec Draků trefil jen tyč. Poté Šumperk přežil oslabení při vyloučení Sedláka. Vypadalo, že do třetí třetiny však vstoupí v početní výhodě hosté, když Vala dvě vteřiny před koncem třetiny dostal trest za držení protihráče. Při odchodu do kabin ale došlo ke zbytečné reakci Petra Gewieseho, který reagoval na domácího kapitána bodnutím špičkou hole. Miroslav Třetina si tak vynutil pětiminutový trest pro soupeře.

Bylo jasné, že Šumperk čeká těžká třetina, navíc dlouhé oslabení. To ještě umocnil další trest, pro Vachutka inkasoval dvě minuty za podražení. Domácí, do dnešního dne suverénně nejproduktivnější tým v přesilovkách, neuspěli. Bohužel se přesto dočkali vyrovnání, pár vteřin po konci dlouhého oslabení Draci inkasovali z hole Patrika Přidala. Napínavá bitva pak gradovala, Wanecki vychytal Matušíka. Brod pak hrál znovu přesilovku, navíc dlouhou v poměru 5 na 3. Šumperk se opět ubránil, navíc Vachutka s Jarošem chvíli poté měli na holi opětovné vedení.

Z něho se ale radoval, až Tomáš Drtil, který v čase 56:36 poslal tvrdý projektil, na který byl Holík krátký. Jenže ani tentokrát nebylo Drakům souzeno náskok udržet. Domácí našli bleskovou odpověď a Jakub Matušík se po několika neúspěších konečně dočkal gólu. Další branka do konce základní hrací doby již nepadla, i přes aktivitu obou celků. A Brod nakonec doplatil na to, čím celý zápas zle hospodařil - přesilovky. V prodloužení totiž musel na trestnou lavici domácí zadák Kulhánek a Draci faul trestali.

Na vítěznou branku Tadeáše Jaroše samozřejmě již Brod nemohl nijak reagovat. Šumperk získal v náročném utkání dva body, udržel si neporazitelnost a s náskokem dvou bodů vévodí tabulce skupiny Východ.

Pavel Zmrhal (asistent trenéra BK Havlíčkův Brod): „Hráčům musíme poděkovat. Prohrávali jsme o tři branky a hráči se zvedli a vyrovnali. Mančaft projevil určitou sílu. Velké poděkování patří obráncům. Matěj Krejčí byl v Brně, kde vyjel na led dvakrát. Soupeř nás dobře napadal. Na všechny věci jsme měli málo času. V tomto utkání se dvakrát potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Potřebovali jsme do přesilovky 5 na 3 ofenzivnějšího obránce. Málo jsme chodili před brankáře. Měli jsme to na hokejce, ale bohužel jsme nedokázali zakončit.“

Martin Janeček (Draci Šumperk): „Tohle jsou zápasy, na které se od letní přípravy dře a na které se tým připravuje. My jsme se na dnešek připravili výborně, a i když jsme si vedení na konci druhé třetiny a v počátečním úseku třetiny zkomplikovali, týmovým výkonem jsme domácí i s trochou štěstíčka udolali. Chci také poděkovat také našim fans, bylo je slyšet, podporovali nás i v těžkých chvílích a snad nelitovali té daleké cesty za utkáním.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda

Havl. Brod vs Draci Šumperk    zdroj foto: FB Draci Šumperk