Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Když se trenér naštve, trhá telefonní seznam," říká obránce Tomáš Sedlák

24. ledna 2019 - 10:02

Zpět na seznam článků

Rozhovor hokejistou, který v Šumperku hraje již jedenáctou sezónu

 „Když se trenér naštve, trhá telefonní seznam," říká obránce Tomáš Sedlák

obránce Tomáš Sedlák zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Stále patří mezi nejlepší obránce soutěže. Jednu dobu po něm koukali extraligové Pardubice a v Šumperku hraje již jedenáctou sezónu. Řeč je o Tomáši Sedlákovi, kterého redakce Draků vyzpovídala s mikrofonem. „Letos je to snad první sezóna, kdy hraju víc dozadu než dopředu,“ prozradila sedmdesát osmička. Jak si udržet aktuální postavení v tabulce, a jak se podle něj zvedla úroveň druhé ligy? To se dozvíte v tomto článku.

Tomáši, jak jste zatím spokojený s výsledky týmu v dosavadní sezóně?

Tomáš Sedlák: Spokojený určitě jsem. Tým si na sebe zvykl a noví kluci perfektně zapadli. V kabině jsme parta, která chce pracovat a je vidět, že jsme něco dělali v létě. Ta dřina se začíná projevovat i na ledě.

Jako již tradičně patříte mezi nejproduktivnější hráče týmu. Jste se svojí vlastní hrou v této sezóně spokojen?

Tomáš Sedlák: Osobně jsem zvyklý bodovat více, ale náš styl se od začátku sezóny změnil. Snažíme se hrát od zadu, nedostávat góly, a tak se člověk musí přizpůsobit. Jinak upřímně, je to asi moje první sezóna, kdy jsem víc vzadu než vepředu. Ale hokej je kolektivní sport, a každý máme svoji roli. Sice mi to někdy moc nevoní, ale chci být přínosem ve všech směrech a podřídit se.

obránce Tomáš Sedlák zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Do konce sezóny chybí ještě několik zápasů a aktuálně máte náskok. Jak těžké bude udržet vedoucí pozici v tabulce?

Tomáš Sedlák: Jdeme zápas od zápasu, sice tam nějaký náskok je, ale je vidět, že naše skupina je hrozně vyrovnaná. Troufám si říct, že dokonce je nejvyrovnanější, a tak nesmíme polevit. Musíme si udělat dostatečný náskok a hrát to co máme. Každý zápas je těžký a my jdeme vždy za vítězstvím.

Letos se změnilo rozlosování pro play-off. Soupeř Draků bude nějaký mančaft ze skupiny jih. Bude to pro vás těžší, ať už ohledně cestování nebo třeba hry soupeře, ze které nemáte tolik zkušeností?

Tomáš Sedlák: Já se na to těším, protože je to něco jiného, řekněme nového. A to je vždy člověk plný očekávání. Navíc i my budeme méně čitelní. Tady na východě nás každý zná a je těžké někoho překvapit, takže si myslím, že to může být i dokonce výhoda.

Podle statistik patří Ondřej Haloda mezi TOP brankáře soutěže. Jak je důležité mít takového brankáře za zády?

Tomáš Sedlák: Gólman je základ úspěchu, a my nejenže máme Ondru, ale je tu i Pepé (Patrik polívka -pozn. red.). Ondra nás hodně podržel. Myslím, že i on potřeboval získat důvěru sám v sebe, což se povedlo skvěle. Takže díky brankářům jsme hodně silní.

Myslíte si, že se kvalita druhé ligy zvedla, poté, co se skupiny jih a východ vzájemně proplétají?

Tomáš Sedlák: Dobrá otázka. Určitě je to atraktivní pro hráče i diváky, a byl to krok dopředu. Jinak celkově kvalita druhé ligy jde hrozně nahoru. Některé zápasy jsou dokonce srovnatelné s první ligou. Se Žďárem, Brodem a Hodonínem se hrají zápasy, které mají náboj a jsou kvalitní.

Proti kterému soupeři z jihu se vám zatím nejlépe hrálo, a proti komu to bylo naopak nejhorší?

Tomáš Sedlák: Mě osobně se hraje dobře, když je to vyhecované. Zkrátka mi vyhovuje tým, který hraje hokej. Dobré to bylo s Havlíčkovým Brodem a Moravskými Budějovicemi. Nejhorší s Pelhřimovem a Táborem.

V kádru Draků jsou tři hráči z Ruska. Jak podle Vás zapadli? A jak komunikujete?

Tomáš Sedlák: Každý v týmu zapadl. Bavíme se spolu všichni. Borci už mluví trochu česky a dělají pokroky. Myslím že jazyková bariéra mezi námi není. Jde o hokej, oni ho hrát umí, a tak je to jednoduché.

obránce Tomáš Sedlák zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Od začátku této sezóny Vás vede trenér Jozef Zavadil. Je to velká změna oproti předchozím trenérům, kteří vás ve druhé lize vedli?

Tomáš Sedlák: No je to trenér, který má na každého hráče vysoké nároky. Vždy chce, ať vše plníme na 110%, protože sto je málo. V letní přípravě nebo i na ledě nám dokáže hodně zatopit. Záleží mu na celkovém obrazu týmu, ale i na jednotlivcích. Myslím, že ani nespí a pořád nad hokejem přemýšlí. Důležitý je ovšem to, že je hodně lidský. Každý máme otevřené dveře, když něco chceme. Za mě je to všechno v pořádku. Jen ho nesmíte naštvat, to pak trhá telefonní seznam.

Na druhou stranu jste pod jeho vedením přišel o kapitánské „céčko“

Tomáš Sedlák: Tak o tom už toho řekl trenér na tiskovce dost. Jsem hodně impulsivní povahy a je těžké mě někdy ukočírovat. Za mě to problém není. Vždy je důležité to, co předvádíte na ledě, a jak vás vnímají kluci. Na to nepotřebujete céčko. A navíc Gewi (Petr Gewiese - pozn. red.) je kliďas. Úplný opak mě, takže si myslím, že je to dobrá volba.

obránce Tomáš Sedlák zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Jaký máte vzkaz pro fanoušky na závěr?

Tomáš Sedlák: Ať chodí na hokej v co největším počtu. Ať fandí, i když nám to třeba zrovna nejde. Jsme totiž taky jen lidé. My se naopak budeme snažit, aby mohli chodit na hokej ještě v dubnu.

Autor: red., Dominik Mihailescu, foto: Draci Šumperk - Věra Václavková

Fotogalerie

obránce Tomáš Sedlák            zdroj foto: Draci - Věra Václavková

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.