Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 03. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

03.06.2020 - Středa

Teplota: 21 / 10 - PoloJasno

04.06.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 8 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na problémové e-shopy upozorňují samotní spotřebitelé

23. května 2020 - 12:09

Zpět na seznam článků

Inspekce v loňském roce uložila 867pokut

 Na problémové e-shopy upozorňují samotní spotřebitelé

ilustrační snímek zdroj foto: čoi

Česká obchodní inspekce dlouhodobě kontroluje internetové obchody, zda při své činnosti nepoužívají nekalé obchodní praktiky, správně informují spotřebitele o možnosti zboží reklamovat a dodržují další ustanovení zákona o ochraně spotřebitele.

Inspekce v loňském roce uskutečnila 973 kontrol a porušení právních předpisů zjistila u 809 kontrol. Za zjištěné nedostatky uložila 867 pokut přesahující 7,2 miliony korun. „Výsledky kontrol za rok 2019 ukazují, že se na českém trhu stále nachází problémové internetové obchody, na které upozorňují samotní spotřebitelé. Vzhledem k vysokému počtu zjištěných nedostatků, neustálému vývoji v této oblasti obchodování a vzniku nových internetových obchodů bude ČOI v kontrolách pokračovat i v roce 2020,“ říká k závěrečné zprávě ředitel COI Mojmír Bezecný.

tabulka zdroj: čoi

Vysoký poměr zjištěných nedostatků vyplývá, mimo jiné, i ze skutečnosti, že pozornost kontrolních pracovníků inspekce byla zaměřena především na problémové internetové obchody a internetové obchody, na jejichž praktiky a chování během loňského roku upozorňovali spotřebitelé v podáních. „Ze všech podání (celkem 24 049) se nejvíce týkalo právě internetového obchodování (5 641). Míra porušení tedy neodráží skutečný stav internetového obchodování v ČR, ale je výsledkem cílení kontrol právě i na základě spotřebitelských podnětů,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

Česká obchodní inspekce v minulém roce informovala o 365 internetových stránkách, které považuje za rizikové především z důvodu nedodržování některých zákonných povinností a obtížné vymahatelnosti spotřebitelských práv. „V tomto trendu pokračujeme i letos a zveřejňujeme každý den jeden nový rizikový web,“ dodal mluvčí Fröhlich.

Odkaz ZDE

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.