Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nový babybox s pořadovým číslem 75 otevřeli v Jeseníku

17. října 2018 - 08:18

Zpět na seznam článků

Do konce plánuje jejich zakladatel otevřít ještě dva

  Nový babybox s pořadovým číslem 75 otevřeli v Jeseníku

Babybox v Jesenické nemocnici zdroj foto: L. Drahošová

Jeseník byl předposledním moravským okresním městem dosud bez bedýnky na nechtěná lidská mláďata.

Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu. „Jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony,“ přiblížil zakladatel babyboxů Ludvík Hess. 

V České republice bylo do instalovaných babyboxů za třináct let odloženo sto sedmdesát sedm děťátek, poslední dvě 6. října v Benešově u Prahy a 10. října v Neratovicích. 

Do konce roku, podle sdělení Ludvíka Hesse, se otevřou ještě dva babyboxy. „V Nemocnici Slaný zaměníme původní bedýnku z roku 2011, která pomohla vstoupit do nového života jednomu děťátku. Ve středu 12. prosince otvíráme babybox v posledním moravském městě bez babyboxu – ve Vsetíně, městě, které jsme s babyboxem dobývali pět let. Rok 2019 zahájíme výměnou starého babyboxu, jehož dvířky prošla tři nechtěná děťátka, za nový v Nemocnici Přerov,“ informoval Hess.

Babybox v Jeseníku byl slavnostně uveden do provozu v úterý 16. října. Je umístěn na snadno přístupném místě při vstupu do areálu Jesenické nemocnice. „Umožňuje tedy anonymně odložit dítě, které vzápětí dostane veškerou zdravotní péči a sociální pomoc,“ upřesnila tisková mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

Autor: red., a.č.,L.Hess

Fotogalerie

Babybox v Jesenické nemocnici           zdroj foto: L. Drahošová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.