Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Old Time Jazzband Loučná nad Desnou bojuje o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje

26. února 2015 - 23:46

Zpět na seznam článků

Odkaz na anketu! Hlasujte pro jednoho z deseti nominovaných

 Old Time Jazzband Loučná nad Desnou bojuje o Cenu veřejnosti Olomouckého kraje

Old Time Jazzband Loučná nad Desnou foto: V. Krejčí

Mezi desítkou nominovaných na Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2014 je kapela Old Time Jazzband Loučná nad Desnou. Orchestr mohou příznivci podpořit hlasováním na webu Olomouckého kraje až do 27. března 14 hodin.

Soubor Old Time Jazzband Loučná nad Desnou byl založen v roce 1957. Interpretaci tradičního jazzu se věnuje už od 60. let. „Během své existence získal řadu významných ocenění - v roce 1971 na Mezinárodním jazzovém festivalu v Přerově titul Národní třída, v roce 1972 na MJF v Přerově mu byl udělen titul Evropská třída. V roce 1990 se kapela dostává do Encyklopedie Jazzu a moderní populární hudby edice Supraphon. Má na svém kontě nespočet vystoupení na domácích i zahraničních jazzových festivalech. Činnost orchestru výrazně ovlivnila osobnost Jiřího Sedláčka, který zde začal působit roku 1967. Od této doby do současnosti upravil pro Old Time Jazzband Loučná nad Desnou téměř 500 skladeb,“ přiblížila Kamila Navrátilová, tisková mluvčí krajského úřadu.

nominovaní na ceny Olomouckého kraje

Old Time Jazzband Loučná nad Desnou zůstává jediným reprezentantem severní části kraje v soutěži. Dalšími nominovanými jsou hudební film Litovelsko/Hanácké ráj/Vydejte se za příběhy, prostějovský webový portál furtovnik.cz, národopisná expozice Vlastivědného muzea Olomouc Od kolébky do hrobu, V. setkání Hanáků pořádané Hanáckým folklorním sdružením Prostějov, Jízda králů Doloplazy, přerovský folklorní festival V zámku a podzámčí 2014, Hanácký operní festival, 32. ročník Prostějovských hanáckých slavností a Národopisný soubor Mánes Prostějov. „Krajská anketa o nejlepší kulturní počin je velice oblíbená. Každým rokem v ní obdržíme přes dva tisíce hlasů,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák.

Hlasovat můžete ZDE.

Cenu vítěz převezme ve čtvrtek 9. dubna v Národním domě Prostějov.

Kdo by chtěl před hlasováním posoudit kvality Old Time Jazzbandu Loučná nad Desnou na živém vystoupení, může v sobotu 21. března navštívit Memoriál Boba Steinera. Festival se odehraje ve Skleníku v Loučné nad Desnou od 18 hodin. Moderuje Petr Konupčík.

Autor: red-.K. Navrátilová

Fotogalerie

 Old Time Jazzband Loučná nad Desnou    foto: V. Krejčí

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.