fitnesskotelna
Rakousko
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 26. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

26.05.2020 - Úterý

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

27.05.2020 - Středa

Teplota: 20 / 6 - PoloJasno

fitnesskotelna

„Plaveme prsa" poprvé v Zábřehu

09. října 2019 - 11:19

Zpět na seznam článků

Říjen je celosvětově zaměřen na prevenci rakoviny prsu

 „Plaveme prsa" poprvé v Zábřehu

pozvánka zdroj: LPR Šumperk

Přijďte podpořit dobrý skutek a hlavně silné osobnosti, které se rozhodly se zákeřnou nemocí zatočit a nevzdat to a naopak bojovat a pomáhat, aby ostatní ženy nezanedbávaly preventivní prohlídky. V případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, se mnohonásobně zvyšují šance na dobrou prognózu. Každý metr, který uplavete, je pro ně nesmírnou podporou.

Říjen je celosvětově zaměřen na prevenci rakoviny prsu. Dostatek pohybu, zdravá strava a přiměřená váha, to jsou podle odborníků hlavní faktory, jež může žena ovlivnit a které pomáhají předcházet rakovině prsu.

Aliance žen s rakovinou prsu se proto rozhodla zapojit do této kampaně a poprvé v roce 2011 uspořádat v České republice celostátní akci pro veřejnost se symbolickým názvem "Plaveme prsa!". Za čtyři roky svého trvání se tato akce stala tradicí, které se účastní jak pacientky – členky pacientských organizací v jednotlivých městech, tak sympatizující ženy, muži, děti - veřejnost. Smyslem akce je upozornit na dobrou prognózu v případě včasné léčby zhoubného nádoru prsu, na možnosti kvalitního života vyléčených žen a na význam podpory v průběhu léčby i po ní.

program zdroj: LPR Šumperk

Akce „Plaveme prsa“ se koná v sobotu 12. října od 14 do 18 hodin, účastnit se budou pacientky, členky pacientské organizace a jejich sympatizant i veřejnost. „Budeme rozdávat informační letáčky o samovyšetření prsu a zkusit si to budete moct i na modelu. Výtěžek ze vstupného půjde na podporu organizace Liga proti rakovině v Šumperku, jenž těmto ženám pomáhá,“ uvedla za tým organizátorů Jana Krahulová, která doplnila: „A pokud nejste zrovna rychlý plavec? To vůbec nevadí. Každý uplave „svůj kousek“, někdo jeden bazén, někdo mnohem víc. Každý uplavaný metr je velkou podporou!“

Autor: red., J. Krahulová

Fotogalerie

pozvánka                 zdroj: LPR Šumperk

Další články z rubriky

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

Co klub a fanoušky čeká?

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

Tisková zpráva hokejového klubu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.