Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Věřím, že na Sněžku jednou závodníky přivedu,“ říká Zábřežák Pavel Zitta

14. července 2015 - 09:53

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR s ředitelem běžeckého seriálu RP- Horská výzva

 „Věřím, že na Sněžku jednou závodníky přivedu,“ říká Zábřežák Pavel Zitta

Letošní ročník seriálu horských běhů a trekingu dvojic Rock Point – Horská výzva se láme ve své polovině. Dva závody v Jeseníkách a v Krkonoších jsou již minulostí. Zůstávají ještě Krušné hory, které jsou na programu v polovině srpna a Šumava v říjnu. Ředitel celého podniku Pavel Zitta zatím působí spokojeně. Rozhovor s ním vedl Patrik Pátek.

Pavle, jak bys shrnul první polovinu letošní série?

Pavel Zitta: Prozatím hodnotím první polovinu seriálu velmi pozitivně, jsem moc rád, že se daří jak navyšovat účast a oslovovat nové závodníky, tak naplňovat přání a cíle účastníků celé série a nabízet nové nevšední zážitky, setkání stejně smýšlejících lidí, kvalitní terény, krásnou přírodu i ideální podmínky k podání výkonu a vyzkoušení si svých limitů, protože o tom všem by Horská výzva měla být!

Letos jste zařadili nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který pomáhá vždy jednomu vytipovanému mladému hendikepovanému chlapci. Jak jste spokojeni s účastí a kdo vybírá, komu pomůžete?

Pavel Zitta: Pochodem s Mixitkou jsme chtěli zprostředkovat atmosféru „Výzvy“ i možnost vyzkoušet si nejkratší trasu nesoutěžně novým závodníkům, což se prozatím daří a na každé akci startuje na několik desítek nových lidí, kteří se dříve našich akcí neúčastnili. Částky, které prozatím ze startovného Pochodu s Mixitkou vybíráme, sice nejsou nikterak závratné, avšak věřím, že každá koruna je v tomto případě k užitku a pomůžeme vždy aspoň trochu zafinancovat jeho léčbu. U rozhodování, komu částku věnujeme, vždy vycházím z toho, který životní příběh mne zaujme a komu lze tímto příspěvkem pomoci nejvíce. Potřebných je samozřejmě spousta, bohužel ač rád, nedá se vždy pomoci všem, kteří by to potřebovali.

ředitel závodu Pavel Zitta foto: Patrik Pátek

Připomeň letošní novinky. Na co bys zvlášť účastníky upozornil, případně na co jsi sám pyšný, že se podařilo?

Pavel Zitta: Pýcha předchází pád, takže slovíčko „pyšný“ bych raději vynechal, ale jsem každopádně moc rád, že se naše závody líbí a budují si stále větší prestiž a základnu příznivců! Dle reakcí účastníků se jedná prozatím o jeden z nejúspěšnějších ročníků. Druhý závod v Krkonoších pak hodnotím jako prozatím jeden z nejvíce vydařených, a to jak z reakcí závodníků, tak ze svého pocitu, kdy vše šlapalo jako na drátkách a řešilo se minimum problémů v průběhu závodu. Novinkami, které jsme letos do seriálu přinesli, je nová čipová technologie RFID čipů, či rozšíření stále oblíbenější kategorie Dogtreking na muže a ženy. U obou závodů hraje samozřejmě vždy roli také počasí, které se vydařilo na obou závodech, což má samozřejmě také dopad na celkové hodnocení akce z pohledu závodníka, či diváka.

Na rozdíl od loňska byl letošní víkend v Krkonoších mimořádně úspěšný. Co za tím stálo a co se vlastně změnilo při jednání s KRNAPem? O přechod Sněžky jste tentokrát vůbec neusilovali?

Pavel Zitta: Od loňského roku jsme hodně zapracovali v organizaci závodů na profesionalitě zajištění akcí, na rozdělení funkcí, zodpovědnosti a kompetencí celého organizačního týmu, kdy již není celá váha závodu na mých bedrech, jako tomu bylo dříve. Svými rozměry seriál již přesáhl limit, kdy šlo organizaci zvládat v pár lidech, jako tomu bylo dříve. Když to srovnám se začátky seriálu v roce 2011, když jsme ve dvou lidech zaznačovali celou trasu, poté organizovali závod a pak ještě odznačovali a spali jen pár hodin v několika dnech, tak nyní by to už při tolika položkách, jenž je třeba pro závodníky zajistit, bylo nemyslitelné.

Rozhodli jsme se jít pro letošní rok cestou kompromisu a nežádat za každou cenu povolení přechodu Sněžky, ale spíše ukázat správcům KRNAPu minimální dopad našich akcí i vstupu závodníků do 1. zón Národního parku na životní prostředí. Věřím, že touto strategií se nám podaří pro další ročníky, ať už udržet trasu závodu v 1. a 2. zóně NP, či dokonce v dalších letech získat pro přechod Sněžky aspoň u některé z distancí povolení. Po bezproblémové organizaci a nulových dopadech tohoto závodu v letošním ročníku věřím, že by se nám to mohlo povést.

Třetí zastávka je na programu za měsíc v Krušných horách. Na co se právě na Božím Daru mohou závodníci těšit? Kdy a jak se mohou registrovat?

Pavel Zitta: Pro třetí zastávku seriálu v Krušných horách máme již delší dobu otevřenou registraci na webu seriálu, takže registrovat se mohou závodníci ještě minimálně do 20. července. Pro závodníky jsme si v rámci závodu opět připravili velmi pěknou trať, která je provede skrze nejkrásnější místa Krušných hor, dále bohatý doprovodný program nebo kvalitní občerstvení na trati i v cíli!

ředitel závodu Pavel Zitta foto: Patrik Pátek

Aktuálně přišla informace o změně termínu poslední čtvrté zastávky na Šumavě. Proč se termín posunul na říjen?

Pavel Zitta: Termín čtvrtého závodu jsme museli přesunout z důvodu zásahu do centrální říje, tedy po dohodě s NP Šumava a Lesy ČR jsme zvolili pro tento závod pozdější termín 9. -10. října, kdy by již neměl průchod několika stovek závodníků našeho závodu nikomu vadit. U povolení těchto akcí je to vždy o nějakých kompromisech, kdy se s dotčenými orgány ochrany přírody snažíme nalézt vždy oboustranně co nejvhodnější řešení. Věřím, že se nám v tomto případě jak trasou závodu, tak posunutím termínu podaří povolení k závodu získat a ukážeme tak opět závodníkům další krásy Šumavy a potěšíme je atraktivní a těžkou trasou závodu!

Co ti tedy dělá největší radost a jaké je tvé největší pořadatelské přání?

Pavel Zitta: Pro mne i celý pořadatelský tým je největší radost a zadostiučinění vidět, že se nám závod povedl a že všichni závodníci a účastníci našeho podniku odjíždějí domů spokojení jak se svými výkony, tak naší organizací a vrací se na další závody! Z pořadatelského hlediska bych měl přání, aby si seriál Horská výzva udržel i do dalších let takovou přízeň závodníků, jakou má doposud a třeba se také v dalších letech rozrostl za hranice naší republiky.

Autor: red., Patrik Pátek, foto: Patrik Pátek

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.