Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh má schválený rozpočet na rok 2014

12. prosince 2013 - 11:32

Zpět na seznam článků

„Ekonomická situace města je stabilizovaná,“ řekl starosta John

 Zábřeh má schválený rozpočet na rok 2014

Zábřeh zdroj foto:archiv

Rozpočet na rok 2014 schválilo na svém 28. zasedání ve středu 11.prosince Zastupitelstvo města Zábřeha. Příjmy rozpočtu jsou ve výši přes dvě stě jeden milion korun, výdaje přes dvě stě čtyřicet osm milionů korun, saldo mínus čtyřicet sedm milionů korun.

Jedná se o návrh schodkového rozpočtu, kdy předpokládané příjmy jsou nižší než plánované výdaje. „Financování vzniklého schodku ve výši čtyřiceti sedmi milionů korun je zajištěno zapojením finančních prostředků z minulých let. Přebytky hospodaření za roky 2011 a 2012 činily celkem šedesát milionů korun, právě z těchto prostředků bude pokryto záporné saldo příštího roku. Přebytkový bude nakonec i rok 2013, který ale dosud není uzavřen. Ekonomická situace města je stabilizovaná.“ Okomentoval návrh rozpočtu starosta města František John.

Součástí schváleného rozpočtu jsou mimo jiné investiční akce:Rekonstrukce Masarykovy školy pro potřeby ZUŠ, realizace přechodu na ulici Havlíčkova a u kulturního domu, kruhový objezd ČSA x Postřelmovská, revitalizace parku u horního kostela sv. Barbory, dětské hřiště Výsluní, sociální bydlení - rozdělení bytu v Domě s pečovatelskou službou, MŠ Strejcova – dotace města Zábřeh na vybudování EKO zahrady.

Zábřeh

Součástí návrhu rozpočtu není financování projektu „Rekonstrukce kanalizace - Horní Pomoraví II“.

K zajištění finančního podílu města a související výdaje město vypsalo úvěr celkem sto milionů korun, kdy schválení smlouvy s jeho poskytovatelem bude po té, co uběhne lhůta pro odvolání jednotlivých účastníků soutěže, možné hned ze začátku příštího roku. Následně bude zastupitelstvu města předložena ke schválení rozpočtová změna.„V případě dodržování rozpočtové kázně a pokračování ve střídmém hospodaření města bude možné zvládnout i tuto velkou investiční akci. Spuštění projektu ale zatím brání mimo jiné neshoda na tom, kdo zajistí financování domovních přípojek v případě změny trasy vedení kanalizace. Nicméně finančně je na ni město Zábřeh připraveno“ uvedl k tomuto projektu starosta města František John.

Autor: red.,L.Mahdalová

Fotogalerie

Zábřeh                 zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.