Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 05. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaparkuj

04.06.2020 - Zaparkuj - Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty...

Počasí

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

06.06.2020 - Sobota

Teplota: 20 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Zábřeh má schválený rozpočet na rok 2014

12. prosince 2013 - 11:32

Zpět na seznam článků

„Ekonomická situace města je stabilizovaná,“ řekl starosta John

 Zábřeh má schválený rozpočet na rok 2014

Zábřeh zdroj foto:archiv

Rozpočet na rok 2014 schválilo na svém 28. zasedání ve středu 11.prosince Zastupitelstvo města Zábřeha. Příjmy rozpočtu jsou ve výši přes dvě stě jeden milion korun, výdaje přes dvě stě čtyřicet osm milionů korun, saldo mínus čtyřicet sedm milionů korun.

Jedná se o návrh schodkového rozpočtu, kdy předpokládané příjmy jsou nižší než plánované výdaje. „Financování vzniklého schodku ve výši čtyřiceti sedmi milionů korun je zajištěno zapojením finančních prostředků z minulých let. Přebytky hospodaření za roky 2011 a 2012 činily celkem šedesát milionů korun, právě z těchto prostředků bude pokryto záporné saldo příštího roku. Přebytkový bude nakonec i rok 2013, který ale dosud není uzavřen. Ekonomická situace města je stabilizovaná.“ Okomentoval návrh rozpočtu starosta města František John.

Součástí schváleného rozpočtu jsou mimo jiné investiční akce:Rekonstrukce Masarykovy školy pro potřeby ZUŠ, realizace přechodu na ulici Havlíčkova a u kulturního domu, kruhový objezd ČSA x Postřelmovská, revitalizace parku u horního kostela sv. Barbory, dětské hřiště Výsluní, sociální bydlení - rozdělení bytu v Domě s pečovatelskou službou, MŠ Strejcova – dotace města Zábřeh na vybudování EKO zahrady.

Zábřeh

Součástí návrhu rozpočtu není financování projektu „Rekonstrukce kanalizace - Horní Pomoraví II“.

K zajištění finančního podílu města a související výdaje město vypsalo úvěr celkem sto milionů korun, kdy schválení smlouvy s jeho poskytovatelem bude po té, co uběhne lhůta pro odvolání jednotlivých účastníků soutěže, možné hned ze začátku příštího roku. Následně bude zastupitelstvu města předložena ke schválení rozpočtová změna.„V případě dodržování rozpočtové kázně a pokračování ve střídmém hospodaření města bude možné zvládnout i tuto velkou investiční akci. Spuštění projektu ale zatím brání mimo jiné neshoda na tom, kdo zajistí financování domovních přípojek v případě změny trasy vedení kanalizace. Nicméně finančně je na ni město Zábřeh připraveno“ uvedl k tomuto projektu starosta města František John.

Autor: red.,L.Mahdalová

Fotogalerie

Zábřeh                 zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.