Teplota: 11 / 4 - PoloJasno

1. FC Delta Real Šumperk vs Benango Zruč nad Sázavou 3 : 6

03. října 2011 - 11:00

DELTA hrála,BENAGO dávalo góly…

Souboj celků, kteří po dvou kolech Chance futsal ligy měli na kontě nulu, byl nepochybně plný očekávaní na obou stranách. Zejména Benago,navzdory sebevědomým prohlášením o účasti ve finále soutěže, zůstává na počátku sezóny hluboko za očekáváním. Z pohledu předváděné hry našeho pátečního soupeře vyznívá výsledek až paradoxně, neboť to nepochybně nebyli domácí, kteří herně tahali za kratší konec…Realiťáci představili mírně obměněnou sestavu, když Martina Macka vystřídal v základní sestavě poprvé Matěj Šinogl a stále zraněného Richarda Sokola opět nahradil Jaroslav Klemsa. První minuta však zastihla naše borce v nedbalkách a hned první útok hostů skončil brankou!
Deltu tato nemilá příhoda však nasměrovala k obrovskému náporu, útok střídal útok a hosté se bránili s vypětím všech sil. V těchto fázích mohli domácí strhnout utkání na svou stranu, ale po mnoha šancích a třech nastřelených tyčích dokázali pouze vyrovnat Ondrou Málkem, který v osmé minutě bombou pod břevno využil trestný kop. Obraz hry zůstal i nadále nezměněn , šance bratří Málků, Navrátila,Moravce a zejména „sólo“Václavského volaly po gólech. Benago se do poločasu sice zmohlo pouze na diskuze s rozhodčími (občas docela nevybíravými) a míč na polovině soupeře udrželi jen vyjimečně, ale mají ve svých řadách elitního Filingera. Tento velezkušený střelec vymetl z dobrých patnácti metrů Netopilovi šibenici tak dokonale, že v ní nezůstala ani pavučinka. Pohříchu jediná kloudná akce hostů za první poločas tak opět skončila gólem. Obraz hry však zůstal nezměněn a domácí se dále hnali za vyrovnáním a ve třinácté minutě se konečně prosadil Navrátil po výborné přihrávce Václavského .  Do kabin tak soupeři odcházeli za smírného stavu 2:2.
Druhý poločas začal opět útočnou smrští Delty a v již první minutě měla několik dobrých příležitostí. Nutno říct, že soupeřův brankář Jovanovič předváděl výborné zákroky a držel tak hosty stále ve hře. Nad dalším průběhem zápasu by bylo lepší zatáhnout milosrdně oponu. Po selhání několika hráčů domácích v obranné fázi odskočilo Benago o dvě branky, když snadno proměňovalo rohové kopy. Po další chybě Matěje Šinogla na půlce šel Simitči sám na Netopila, který dokázal jeho únik zastavit. Šinogl se vzápětí stihl vrátit a míč získat, následně byl viditelně faulován, rozhodčí však nereagovali! Benago tak skórovalo po páté a zápas prakticky rozhodlo. Podivné rozhodnutí sudích jen korunovalo jejich diskutabilní výkon zejména v posuzování nedovolených zákroků. Rovněž funkce třetího rozhodčího jakoby postrádala jakýkoliv smysl v době, kdy mu hostující hráči v čele matadorem Klímou spílali nepublikovatelným způsobem, aniž by reagoval. Delta se pokusila zápas zdramatizovat odvoláním brankáře, ale po ztrátě míče hasil požár Martin Málko tak nešťastně, že uviděl červenou kartu. Oslabení pak sice excelentně odjezdila trojice rychlíků Klemsa, Václavský a Moravec, ale zápas byl již rozhodnut. Šestým gólem završil svůj hattrick Simitči a v kabině hostů mohla zavládnou radost nad prvními body. Nutno dodat, že přes nepřízeň rozhodčích tento zápas rozhodlo neproměňování šancí, kterých dnes realiťáci měli tak na dva zápasy. Po třítýdenní pauze zajíždí Delta v úterý do Kladna a hned v pátek přivítá pražskou Slavii. Oba soupeři jsou rovněž na nulovém zisku a tak se zdá, že se jedná o veledůležité zápasy .  Bude nezbytné však zastoupit špílmachra Martina Málka, což při jeho současné formě není jednoduché.

Branky: 8. O. Málko, 13. Navrátil (Václavský), 29. O. Málko (M. Málko) – 1. Simitči (Ramadan), 11. Filinger (Lištván), 23. Lištván (Filinger), 25. Brahimi (Rexha), 28. Simitči (Brahimi), 33. Simitči (Rexha). ŽK: Klemsa – Simitči. ČK: 37. M. Málko (Delta).
Rozhodčí: Gasnárek, Skřítecký.
Diváci: 205.
Delta: Netopil (Urban) – M. Málko, Navrátil, Václavský, O. Málko, Macek, Šinogl, Šimák, Klemsa, Moravec,Nedvěd
Benago: Jovanovič – Simitči, Ramadan, Rexha, Brahimi, Filinger, Lištván, Veselý, Klíma, Ali.

Autor: Libor Moravec