Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

16 minut Sokolova „Krásno“ uvidí exkluzivně v Šumperku

27. srpna 2013 - 11:21

Zpět na seznam článků

DEADLINE – první filmový festival v Šumperku

16 minut Sokolova „Krásno“ uvidí exkluzivně v Šumperku

Olga Kaštická, Ondřej Sokol při natáčení Krásno zdroj foto:Loveframe

Třídenní maratón projekcí proběhne v Šumperku již od 5. září do 7. září – v kině Oko, v letním kině v Sadech 1. máje, v prostrou Music Machine i kavárny Svět. “Jedná se o skromný filmový festival, který ale do Šumperka přivede zajímavou filmovou tvorbu napříč žánry. A letos dokonce filmové tvůrce a možnost podebatovat s nimi,“ říká Kamila Hlochová organizátorka festivalu.

Ve čtvrtek 5. září zahájí festival letním kinem, kde pod širým nebem promítne filmovou novinku Futurologický kongres režiséra Ariho Folmana z distribuce Aerofilms, ve kterém herečka Robin Wright hraje sebe samu - filmovou hvězdu za zenitem, které s přibývajícími vráskami ubývá rolí.

V pátek 6. září se návštěvníci festivalu mohou těšit na 16ti minutou ukázku z nového filmu Krásno za účasti tvůrců filmu v čele s režisérem filmu Ondřejem Sokolem.

Krásno

Po projekci proběhne krátká debata k filmu. “V reálném životě, stejně jako v tomhle filmu, se musíme vyrovnat s tím, že jediné co máme, jsou domněnky, podezření, selhávající nervy a nedotažené nápady, když se rozhodneme vzít spravedlnost do vlastních rukou. Michal a Adam, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do svého rodného města. Snaží se odhalit nejen vlastní já, ale i možný zločin. Dál už se jen roztáčí spirála nezastavitelné katastrofy. Vše je jinak, než bývá ve filmu. Život není nikdy černobílý. A černobílé věci se neřeší snadno... Přes všechno výše napsané by film měl mít nádech jakési černé komedie. Někdy víc černé, než komedie, ale situace by měly být absurdní svou skutečností. Kde a jak například najít na malém městě nájemného vraha...?”

Krásno

Páteční filmový večer uzavře film Occamova břitva režiséra Dana Svátka. Hlavní roli ztvárnili Ondřej Sokol a Zuzana Stivínová. Herci i snímek byli nominováni na Zlatou nymfu, cenu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu.

Sobota 7. září je věnována výběru českých i slovenských filmových festivalů jako například Fresh Film Fest, Ostrava Kamera Oko, Anifilm, Jeden svět a Áčko festival. "Vstup na všechny projekce během festivalu je zdarma do naplnění kapacit," dodává organizátorka Kamila Hlochová.

Každý večer proběhnou také doprovodné akce: vystoupení DJ’s, koncerty. Během celého festivalu bude fungovat mobilní krámek se speciální nabídkou zboží.

Autor: kik, zdroj foto:Loveframe

Fotogalerie

Olga Kaštická, Ondřej Sokol při natáčení Krásno  zdroj foto:Loveframe

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.