Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

358 žádostem sportovců vyhověla Rada Olomouckého kraje

07. února 2014 - 13:44

Zpět na seznam článků

Radní schválili příspěvky přes jedenáct milionů korun

358 žádostem sportovců vyhověla Rada Olomouckého kraje

sídlo Olomouckého kraje zdroj foto:archiv

Celkem šest set pět žádostí o finanční příspěvek v oblasti sportu projednali na svém zasedání ve čtvrtek 6.února radní kraje.

Sportovní organizace mohly i v letošním roce žádat o neinvestiční dotaci na podporu své celoroční sportovní činnosti nebo na organizaci sportovních akcí regionálního významu.“Rada nakonec vyhověla tři sta padesáti osmi žádostem v celkovém objemu přes jedenáct milionů korun, z toho uspělo tři sta osm žadatelů na celoroční činnost a padesát kladně vyřízených žádostí se týkalo příspěvku na pořádání sportovních akcí,“ uvedla tisková mluvčí Olomouckého kraje Kamila Navrátilová.

Při hodnocení jednotlivých žádostí se posuzoval například přínos a efektivita pro kraj a jeho obyvatele, struktura členské základny žadatele nebo úroveň soutěží jednotlivých týmů. Jednou z podmínek přidělení dotace je i vícezdrojové financování projektu.“Na celoroční činnost hodlá kraj přispět například Plaveckému klubu Jeseník, Moto Klubu Lipová, olomouckému klubu tělesně postižených, Atletickému klubu Šternberk či judistům z Hranic. V tomto dotačním programu uspěla i velká část tělovýchovných a tělocvičných jednot Sokola z obcí všech pěti okresů Olomouckého kraje,“ doplnila mluvčí Navrátilová.

Co se týče významných sportovních podniků, shodli se radní mimo jiné na akci Czech open vozíčkářů a tělesně postižených v atletice, na Mezinárodním tenisovém turnaji juniorů, Mistrovství České republiky v kuželkách či Přeboru České republiky žactva v judu.

Konečné schvalování finančních příspěvků je v kompetenci zastupitelů kraje, kteří se sejdou v pátek 14.února.

Autor: red.,K.Navrátilová

Fotogalerie

sídlo Olomouckého kraje           zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.