Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

45 krát oznámil muž umístění bomby

26. července 2013 - 12:45

Zpět na seznam článků

Nyní je vazebně stíhán

45 krát oznámil muž umístění bomby

TK PČR Šumperk - vrchní koisař Rostislav Brückner foto:sumpersko.net

Na mimořádné tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek 25. července, oznámila PČR v Šumperku, že se ji podařilo dopadnout pachatele výhrůžných zpráv o umístění výbušnin.

Ředitel územní obvodu šumperské Libor Giesl sdělil, že 17. července bylo zahájeno trestní stíhání sedmadvacetiletého muže ze Šumperka pro přečin šíření poplašné zprávy, kterého se měl dopouštět v době od března do července.

ředitel ÚO PČR Šumperk Libor Giesl

Muž rozesílal za využití internetových SMS brán výhružné zprávy o umístění výbušnin po okrese Šumpersk, tak i Brně a Rýmařově. K šíření těchto zpráv zneužil i e-mail cizí osoby. Směřoval své výhrůžné zprávy na bary, restaurace i fyzické osoby.

Šumperskému úřadu práce zaslal výhružky čtyřikrát. „Dá se předpokládat, že všechny poškozené subjekty budou požadovat po pachateli náhradu škody, protože musely být uzavřeny, než se prohlídkou zjistilo, že skutečné nebezpečí nehrozí,“ řekl vrchní komisař Rostislav Brückner.  

Objekty, kam byly jednotlivé zprávy zasílány, vybíral obviněný částečně náhodně a to za využití kontaktů zveřejněných na internetu, částečně se zaměřoval na podniky, u kterých věděl, že jsou osobami, jejichž telefonní čísla zneužíval navštěvovány. Při své činnosti si počínal velmi obezřetně a používal telefony a počítače i nejbližší rodiny.

zajištěná technika

Při domovní prohlídce bylo zajištěno téměř patnáct mobilů a další množství techniky, zejména komunikačních pojítek.

zajištěná technika

„Motivem pachatelova jednání bylo řešení vztahových problémů a konfliktů. Snažil se mstít, a proto zneužíval jejich telefonní čísla a předpokládal, že se na tyto osoby v souvislosti s výhrůžkami zaměříme,“objasňoval vrchní komisař Brückner. Policie sdělila, že navíc bude zkoumán i duševní stav pachatele. Muž byl již dvakrát odsouzen za nenásilnou trestnou činnost (podvod a ohrožování mravní výchovy mládeže) a měl již i dříve trpět depresivními stavy.

„Vzhledem k tomu, že pachatel zasílal výhrůžky jen SMS zprávami, nebo elektronickou poštou bylo objasnění jeho trestné činnosti bylo pro nás velmi náročné z důvodu vyhodnocení velkého množství informací,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Josef Bednařík.

tiskový mluvčí PČR Ok Josef Bednařík

 Případ se policistům podařilo objasnit i přes pachatelovo využívání anonymních internetových SMS brán. „Z taktických důvodů nebudeme podrobnosti k objasnění uvádět,“ sdělil Libor Giesel.

zajištěná technika

Policie všechny výhružky musela řádně prověřit a vždy musela jednat s maximální opatrností, do doby než bylo nebezpečí vyloučeno. Kriminalisté uvedli, že s případem podobného charakteru se dosud ve své práci nesetkali. Pachatel je stíhán vazebně a hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

zajištěná technika

 

 

Autor: kik, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

TK PČR Šumperk - vrchní koisař Rostislav Brückner foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.