Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO! Akce HAD

03. září 2018 - 12:25

Zpět na seznam článků

Policie v Olomouckém kraji se připojila k celorepublikové akci

AKTUALIZOVÁNO! Akce HAD

Olomoucký kraj - akce HAD - zdroj foto: PČR

V druhé polovině týdne proběhla v nočních hodinách v Olomouci, Uničově a Šternberku celorepubliková akce pod názvem HAD 2018 (Hazard – Alkohol – Děti).

Akce probíhá od srpna do prosince v celé republice v barech, hernách a restauračních zařízeních. Kontroly se zaměřují na dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholu, cigaret a nelegálních drog a také na dodržování zákazu hazardního hraní dětí do osmnácti let. „K preventivní kontrolní akci přistoupila policie a vláda na základě dlouhodobých výzkumů, které poukazují na vysokou toleranci české společnosti k hazardnímu hraní dětí a nadměrné konzumaci alkoholických nápojů dětmi,“ uvedla kapitánka Marta Vlachová z KŘ PČR Olomouckého kraje.

Olomoucký kraj akce HAD zdroj foto: PČR

Olomoucký kraj - akce HAD - zdroj foto: PČR

Policisté na Olomoucku společně s pracovníky OSPOD, hasiči, celníky, hygieniky a městskou policií prošli celkem dvacet podniků a zkontrolovali pětatřicet osob. „Během kontrol nezjistili žádné porušení zákona. Cílem akce, která se bude realizovat postupně do konce roku v celém Olomouckém kraji je především osvěta, prevence, předcházení protiprávnímu jednání a také spolupráce s provozovateli restauračních zařízení při dodržování platné legislativy,“upřesnila Marta Vlachová.

AKTUALIZOVÁNO 3. září: Minulý týden proběhlo také na Jesenicku preventivně bezpečnostní opatření pod názvem „Hazard, alkohol a děti“. Policisté během dvou dnů společně s celníky, hasiči, pracovníky OSPOD a zástupci České obchodní inspekce provedli kontroly restauračních zařízení, heren a lokalit, ve kterých se nejčastěji zdržují mladiství a nezletilí.

Jesenicko - akce HAD zdroj foto: PČR

Do kontrol se zapojil také policejní psovod se svým svěřencem speciálně vycvičeným na vyhledávání drog. „Během akce bylo zjištěno deset přestupků, které si ve své kompetenci řešili ČOI a HZS.  Policisté narazili v Jeseníku na šest mladých lidí (pět mladistvých a jeden nezletilý) pod vlivem alkoholu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Jesenicko - akce HAD zdroj foto: PČR

Jesenicko - akce HAD zdroj foto: PČR

Nejvyšší hodnota, kterou policisté u jednoho mladistvého naměřili, byla dvě promile alkoholu. „Všech šest hříšníků poté policisté předali jejich rodičům,“ informovala policejní mluvčí.

 
 
 
 

Autor: red., pis, zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Olomoucký kraj - akce HAD - zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.