Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO:Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí

16. května 2014 - 09:49

Zpět na seznam článků

Stržené střechy a popadané stromy

AKTUALIZOVÁNO:Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí

Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí zdroj foto:HZS Ok

Hasiči v Olomouckém kraji zažili rušnou noc. Za posledních čtyřiadvacet hodin vyjížděli už v sedmdesáti případech v souvislosti s větrem. Situace se nezlepšila ani v nočních hodinách.

Nejvíce výjezdů měli hasiči na Přerovsku, naopak nejklidnější noc zažili hasiči na Prostějovsku.“Stejně jako celý včerejší den vyjížděli převážně k popadaným stromům a větvím na komunikace, ke stromům opřeným o rodinné domy, ve dvou případech zajišťovali střešní krytiny a utržené dráty elektrického vedení,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí

Dramatickou noc prožívali i obyvatelé i obyvatelé rodinného domu ve Velkých Losinách. Krátce před půlnocí hasiči dostali hlášení, že na dvoupatrovém rodinném domě se utrhla střešní krytina. „Asi polovina střechy byla srolovaná a vytržená ze zdi,“ informovala tisková mluvčí. Na místo se dostavil starosta obce. Kvůli silnému větru hasiči nemohli ustavit výškovou techniku, proto střechu provizorně zajistili a s majitelem dohodli, že oprava bude provedena za denního světla a uklidnění větru.

Podobnou situaci jako ve Velkých Losinách řešili hasiči v Lipníku nad Bečvou. Střešní krytina na jednopatrovém rodinném domě se uvolnila. Hasiči uvolněné a polámané tašky sházeli dolů. „Zbytek prací zajistí majitel až dnes ráno,“ dodala Hacsiková.

Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí

Stromy popadaly na chaty, rodinné domy, dráty elektrického vedení apod. Podle informací hasičů nebyl při událostech nikdo zraněn. Kvůli silnému větru a trvalému dešti se také organizátoři rozhodli zrušit pátý ročník soutěže Hranická věž, která se měla konat dnes od 9.00 hodin v Hranicích. (více ZDE)

AKTUALIZOVÁNO 9.00hodin: V rozmezí od 6.00 hodinou do 9.00 hodin eviduje operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje dalších čtrnáct událostí, které se vztahují k silnému větru.„Jde především o popadané stromy a větve na komunikacích a uvolněné střešní krytiny,“ uvedla mluvčí Hacsiková.

Podle informací policie není v Olomouckém kraji v souvislosti s počasím uzavřena žádná komunikace. 

AKTUALIZOVÁNO 9.30hodin: Policie prostřednictvím své tiskové mluvčí Marie Štrbákové informovala, že na železniční trati z Hanušovic do Starého Města u obce Chrastice najel osobní vlak do spadlého stromu.„Železniční trať je pod dobu odstraňování uzavřena. Ke zranění osob nedošlo,“ uvedla mluvčí Štrbáková. Škoda dosud nezjištěna.

AKTUALIZOVÁNO 13.00hodin: Nejvážnější situaci řešili hasiči na železniční trati u obce Staré Město na Šumpersku. Osobní vlak zastavil před spadlým stromem na trati. Uvnitř vlaku cestovali dva cestující, kteří vyvázli bez zranění. „Na lokomotivu a vagon však napadaly další dva stromy, které zničily část vlaku. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči ze Starého Města. Po dobu jejich čekání na příjezd drážní inspekce spadly v okolí další tři stromy,“ informovala mluvčí Hacsiková.

Popadané stromy - železniční trať Staré Město

Další situaci ve spojitosti s velkou vodou řešili hasiči v obci Lipová–lázně, kde se rozvodnil místní potok a kanalizace nestíhala odvádět vodu. Na místo přivezli pytle s pískem a zajistili postavení provizorních hrází. „V současné chvíli profesionální hasiči z Jeseníku zajišťují preventivně další pytle s pískem,“ dodala mluvčí.

Lipová - lázně

Autor: red.,V.Hacsiková, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Desítky výjezdů hasičů v Olomouckém kraji kvůli počasí    zdroj foto:HZS Ok
Popadané stromy - železniční trať Staré Město    zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.