Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO:Hasiči z Olomouckého kraje odjeli pomáhat do Prahy

04. června 2013 - 10:48

Zpět na seznam článků

Tiskový servis HZS Ok

AKTUALIZOVÁNO:Hasiči z Olomouckého kraje odjeli pomáhat do Prahy

Hasiči z Olomouckého kraje odjeli pomáhat do Prahy zdroj foto:HZS Ok

V neděli 2. června v dopoledních hodinách bylo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požádáno o vyslání odřadu z řad profesionálních i dobrovolných hasičů k pomoci z výstavbou protipovodňových hrází v Praze. 

"Více jak čtyřicítka dobrovolných i profesionálních hasičů vyrazila krátce po jedenácté hodině z centrální stanice v Olomouci. Jejich činnost na místě bude soustředěna převážně pro výpomoc při stavbě protipovodňových hrází a zábran, ale také pro případné další využití sil v případě zhoršení aktuální situace," uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

foto zdroj HZS Ok

Profesionální hasiči v tuto chvíli zajišťují také dostupnost příslušníků pro možné vyslání dalších odřadů, například velkokapacitního čerpadla SIGMA.

Během dopoledních hodin se na operační středisko začaly nahlašovat i další jednotky z řad dobrovolníků v Olomouckém kraji. "Jejich nabídky jsou průběžně zpracovávány a v případě nutnosti budou dále postupovány k využití pro kraje postižené povodněmi," doplnil tiskový mluvčí Hošák.

AKTUALIZOVÁNO 3. června: Do míst postižených povodněmi míří další posily z Olomouckého kraje. K již vyslanému odřadu v dopoledních hodinách se krátce po osmnácté hodině připojila skupina střelmistrů a v nočních hodinách k pomoci vyjeli i potápěči.

povodeň v Praze

"Čtyři desítky hasičů z Olomouckého kraje zasahovali na Praze 1 u místní cihelny, aktuálně na Kampě a Čertovce u Karlova Mostu. Stavěli celou noc protipovodňové hráze v Praze v okolí Čertovky, Kampy, Mánesova náměstí a Prahy 7 - Holešovic. Jejich činnost na místě pomalu končí a předpokládá se, že se během dopoledne budou vracet zpět do Olomouce," uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

povodeň v Praze

Střelmistři a potápěči z HZS Olomouckého kraje provedli odstřel pontonu na Vltavě a ukončil svoji činnost v Praze v pondělí nad ránem. Během dopoledne byli hasiči - střelmistři a hasiči - potápěči posláni k další činnosti do obce Kamenice.

povodeň v Praze

AKTUALIZOVÁNO 4. června: První autobus čtyřiceti profesionálních a dobrovolných hasičů z Olomouckého kraje se v pondělí 3. června vrátil v 15.30 hodin na požární stanici v Olomouci.

„Potápěči a střelmistři se během pondělního odpoledne přesunuli do Jaroměře, kde měli odstřelovat most. Tato akce se nakonec nezrealizovala. Hasiči se přesunuli do Náchoda, kde v průběhu úterý budou vyčkávat na další pokyny,“ uvedla tisková mluvčí HZS Vladimíra Hacsiková.

Třetí skupinka sedmi hasičů, která už od pondělního rána čerpá mobilní čerpací stanicí vodu ve Zbraslavi, pracuje stále na stejném místě. V pondělí odpoledne ji doplnil dvoučlenný tým s týlovým kontejnerem. Hasiči vrací do Vltavy zpět vodu, kterou propustily tlakové jímky, a která by jinak zaplavila obydlí.

 

 

Autor: red.,Z. Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Hasiči z Olomouckého kraje odjeli pomáhat do Prahy  zdroj foto:HZS Ok
Hasiči z Ok staví protipovodňovou hráz v Praze  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.