Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

AKTUALIZOVÁNO! Ledovka sevřela Olomoucký kraj

02. prosince 2014 - 06:41

Zpět na seznam článků

Hasiči se nezastavili také celou noc

AKTUALIZOVÁNO! Ledovka sevřela Olomoucký kraj

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Celou noc z pondělí 1. prosince do úterý 2. prosince se nezastavili jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči v Olomouckém kraji. Likvidovali desítky událostí spojených s počasím a ledovkou, která sevřela celý náš kraj. 

Už od pondělního dopoledne vyjížděli hasiči po celém kraji k dopravním nehodám. Ty se často obešly bez zranění, pouze se škodami na majetku. „Odpoledne hasiči začali likvidovat popadané stromy a větve na komunikacích. Stromy padaly pod tíhou ledu a námrazy. Podle dostupných informací nebyl při těchto výjezdech nikdo zraněn,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Zastavila se také doprava na mnoha místech. „Vlaky nejezdí od pondělního odpoledne, na mnoha místech čekají desítky, někde i stovky cestujících na nádražích,“ informovala mluvčí. Hasiči jim celou noc zajišťovali teplý čaj a přikrývky. Do akce byl také zapojen autobus HZS Olomouckého kraje a autobus Správy železniční dopravní cesty Přerov, který cestující mezi uzavřenými úseky přepravoval.

Statistika výjezdů hasičů (od půlnoci 1. prosince do 6.00 hodin úterý 2. prosince)

Hasiči zasahovali celkem u 256 událostí, z nichž likvidovali: 7 požárů, 29 dopravních nehod, 212 technických pomocí.

Zásahy podle územních odborů: 2 události – Jesenicko, 12 událostí – Šumpersko, 61 událostí – Olomoucko, 82 událostí – Prostějovsko, 96 událostí – Přerovsko

AKTUALIZOVÁNO PČR : V pondělí 1. prosince bylo na operační středisko policie v rámci celého Olomouckého kraje přijato celkem 337 oznámení do informačního systému. Informoval o tom dnes ráno policejní tiskový mluvčí Josef Bednařík.

Průměrně v běžný den operační středisko příjme kolem 160 událostí, jednalo se tak o více jak sto procentní nárůst. „Z toho 257 událostí mělo přímou souvislost s počasím. Především se jednalo o dopravní omezení, nesjízdné, namrzlé komunikace, padající stromy zasahující do cest a kolejišť,“ uvedl Bednařík, který dodal: „Bylo oznámeno 80 dopravních nehod, z toho bylo šetřeno policií 38. V běžný den bývá na operační středisko oznámeno kolem 40 nehod a 20 je šetřeno.“

Nehody šetřené dle územních odborů: Olomouc – 12, Přerov – 8, Prostějov – 5, Šumperk – 4, Jeseník – 1, DO Kocourovec – 8.

Autor: red.,V.Hasciková

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.